REKLAMA

Postaci z baśni i legend w Płocku. Noc Muzeów w Płockiej Galerii Sztuki

REKLAMA

Płocka Galeria Sztuki zaprasza w sobotę wieczorem do bezpłatnego zwiedzania wystawy ilustracji z książki „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku”. Przewodnik oprowadzi też po wystawie „Dzień dobry, panie Gauguin”.

W sobotę, 15 maja między godziną 17 a 23 na odwiedzających Płocką Galerię Sztuki, będą czekać niezwykłe i intrygujące postaci z baśni i legend o Płocku. Podczas trwania Nocy Muzeów wstęp do galerii będzie bezpłatny.

Książka „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku” z 2008 roku została ponownie wydana z okazji 40-lecia PGS. Z tej okazji wzbogacono ją o ilustracje płocczanina Dominika Mikołajczyka. Na 40 rysunkach, wykonanych suchym pastelem i węglem, pojawiają się wyobrażenia bohaterów baśni i legend, wykreowane przez młodego artystę, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

D. Mikołajczyk, suchy pastel i węgiel, 2021, O tym, jak powstała Sobótka

– Są to między innymi portrety wodnicy, smoka, królowej elfów czy diabła, obok autentycznych postaci z historii Płocka, i fragmenty zabytkowej architektury Tumskiego Wzgórza. Książka, przez swój walor historyczno-edukacyjny, jest znakomitą okazją do przybliżenia każdemu historii Płocka, zabytków, do zwrócenia uwagi na miejsca godne odwiedzenia. Będzie to nie tylko ciekawa pamiątka, ale i doskonały prezent dla każdego – zachęca Płocka Galeria Sztuki.Rysunki Dominika Mikołajczyka zagościły nie tylko na stronach okazjonalnego wydawnictwa „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku”. Będzie można je także oglądać w Galerii Kreski od 15 do 30 maja na wystawie pod tym samym tytułem.

D. Mikołajczyk, suchy pastel i węgiel, 2021, do Serce Elfa

Ponadto, z okazji Nocy Muzeów, galeria zaprasza między godziną 17 a 19 na spotkanie z autorem ilustracji. Natomiast o godzinie 20 odbędzie się oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie malarstwa i rysunku Grzegorza Bednarskiego „Dzień dobry, panie Gauguin”.

PGS przypomina, że ze względu na reżim sanitarny i w trosce o bezpieczeństwo, odwiedzający są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa, zachowania dystansu i dezynfekcji rąk. Z nowym regulaminem zwiedzania i uczestnictwa w działaniach artystycznych na terenie Płockiej Galerii Sztuki można zapoznać się na stronie internetowej instytucji.

D. Mikołajczyk, suchy pastel i węgiel, 2021,

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. 000 says:

    Zburzyli dobre. Numer z odbudowa przez Miasto i kasa neo właściciela od Miasta za używanie nowego budynku który on nie budował od nowa…. Czysty Interes…. Nie naszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU