REKLAMA

Posłanka PiS podczas sejmowego wystąpienia atakuje prezydenta Nowakowskiego

REKLAMA

Prezydent Andrzej Nowakowski stał się bohaterem sejmowego wystąpienia posłanki Prawa i Sprawiedliwości Anny Cicholskiej. Wszystko w związku z głośną sprawą Miejskiego Przedszkola nr 3.

Gorąca dyskusja o rezygnacji z remontu Miejskiego Przedszkola nr 3 w Płocku ponownie nabiera rumieńców. Po burzliwej wymianie zdań rodziców z prezydentem, sprawą zainteresowała się ogólnopolska telewizja. Przypomnijmy, że chodzi o przeniesienie dzieci do Szkoły Podstawowej nr 17, jednak na czas remontu tego obiektu maluchy miałyby znaleźć się w Gimnazjum nr 4 i 5 (gdzie już są przeniesione w związku z planowanym remontem). 4, 5 i 6-letnie dzieci dzielą budynek z nastolatkami. Rodzice zgłaszają twardy sprzeciw, a prezydent argumentuje swoją decyzję reformą oświaty zapowiedzianą przez PiS.

– Na remont budynku przy Gałczyńskiego przeznaczone jest w budżecie 6 mln zł, a przystosowanie Szkoły Podstawowej nr 17 do potrzeb dzieci, będzie kosztowało od 2,5 do 3 mln złotych maksymalnie – mówił Nowakowski podczas spotkania z rodzicami.

Pełną relację z tego spotkania opisywaliśmy 15 września.

[button link=”http://petronews.pl/dyskusja-w-sprawie-przedszkola-dzieci-przewalane-jak-worki-kartofli/” target=”new” color=”default”]Dyskusja w sprawie przedszkola[/button]

Spotkanie stanęło na niczym. Prezydent, po interwencji radnych, obiecał jeszcze raz przemyśleć sprawę. Tematem zainteresowała się stacja TVN24, która zrealizowała o nim program telewizyjny.

[button link=”http://petronews.pl/sprawa-plockiego-przedszkola-w-ogolnopolskiej-telewizji/” target=”new” color=”default”]Sprawa płockiego przedszkola w ogólnopolskiej telewizji[/button]Okazuje się, że to nie koniec batalii. Tym razem nie przedszkolem, a personalnie Andrzejem Nowakowskim zainteresowała się posłanka PiS z okręgu płocko-ciechanowskiego – Anna Ewa Cicholska. Podczas swojego sejmowego wystąpienia, 22 września, zarzuciła prezydentowi Płocka manipulowanie informacjami.

– Ostatnio byłam na spotkaniu w ratuszu miasta Płocka z mieszkańcami i samorządowcami. Pan prezydent zamyka przedszkole i, cytuję, tłumaczy to mieszkańcom: „Ze względu na proponowaną reformę oświaty pani minister Anny Zalewskiej” – mówiła posłanka.

Pani poseł Cicholska zadała pani minister Annie Zalewskiej dwa pytania: – Czy samorząd miasta Płocka nie manipuluje informacją przekazaną mieszkańcom? Czy proponowana reforma zmusza samorząd do ponoszenia ogromnych kosztów bądź też do zamykania placówek?

A może teraz my powinniśmy zapytać, kiedy skończy się rządowo-samorządowa przepychanka, a dobro dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 stanie się najważniejsze?

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU