REKLAMA

Poseł z okręgu płocko-ciechanowskiego wiceministrem klimatu

REKLAMA

Ta informacja pojawiała się już od pewnego czasu – Jacek Ozdoba, poseł wybrany z okręgu płocko-ciechanowskiego, wymieniany był jako prawdopodobny następca odwołanego na początku stycznia Sławomira Mazurka. W środę Ministerstwo Klimatu potwierdziło oficjalnie nominację Jacka Ozdoby na sekretarza stanu.

29 stycznia na stronie Ministerstwa Klimatu pojawiła się informacja, że Premier Mateusz Morawiecki powołał Jacka Ozdobę na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu. Nominację wręczył Michał Kurtyka, minister klimatu.

PowiązaneTematy

Jacek Ozdoba ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w warszawskich kancelariach adwokackich.

W 2014 roku został wybrany jako najmłodszy radny Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. W latach 2014-2018 został członkiem komisji Ładu Przestrzennego i Ochrony Środowiska, komisji Statutowej i Spraw Lokalnych oraz komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rodziny.

– Od początku działalności publicznej zaangażowany był w działania samorządu w zakresie walki z zanieczyszczeniem środowiska. W 2018 roku koordynował prace zespołu, tworzącego program walki z zanieczyszczeniem powietrza oraz gospodarki odpadami komunalnymi – wyjaśnia nominację Ministerstwo Klimatu.Od 2018 roku Jacek Ozdoba pełnił funkcję radnego m.st. Warszawy, będąc członkiem kilku komisji, m.in. Ochrony Środowiska, Skarg i Wniosków oraz Rewizyjnej w radzie m.st. Warszawy.

W latach 2015-2018 pracował jako doradca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. W 2018 roku został powołany przez Prezesa Rady Ministrów jako przedstawiciel Ministra Sprawiedliwości w skład Rady Głównej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym.

W wyborach parlamentarnych 2019 roku został wybrany posłem na Sejm RP IX kadencji z okręgu płocko-ciechanowskiego. Jest członkiem w komisji sejmowej dot. Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej.

fot. Ministerstwo Klimatu
fot. Ministerstwo KlimatuREKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. KL says:

    W PISie wszystkimi tematami zajmują sie prawnicy, chcesz rozwiazać problem to wydajesz dekret i Świat ma sie dostosować! I już! Po klopocie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
  • %d bloggers like this: