Poruszająca “Historia Marii”, “Doctor Strange” i przerażający: “Ouija: Narodziny zła” w NK Przedwiośnie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Podobnie jak w poprzednich tygodniach, NoveKino Przedwiośnie oferuje różnorodny repertuar, który z pewnością zainteresuje młodszych i starszych odbiorców. Tym razem przede wszystkim gorąco zapraszamy na niezwykły, wzruszający, oparty na prawdziwych wydarzeniach film: “Historia Marii”. Nie będziecie żałować.

W środę, 26 października, na kinowe ekrany wchodzi “Doctor Strange” w reż. Scotta Derricksona

“Doctor Strange” jest filmową adaptacją popularnego komiksu, stworzonego przez Stana Lee i Steve’a Ditko. Głównym bohaterem jest znany chirurg, Stephen Strange, który ulega wypadkowi samochodowemu. Nerwy w jego rękach zostają uszkodzone, co uniemożliwia mu dalszą pracę. Odnajduje jednak nowe życie podczas szkolenia na najwyższego czarnoksiężnika Ziemi…

Od piątku, 28 października, będzie można zobaczyć oparty na faktach film pn. “Historia Marii” w reż. J ean-Pierre Ameris.

Głuchoniema i niewidoma od urodzenia 14-letnia Marie Heurtin nie potrafi komunikować się ze światem. Zachowuje się jak dzikie zwierzę, które boi się nieznanej otaczającej rzeczywistości, bo nie jest w stanie jej zobaczyć, ani usłyszeć. Lekarze uznali, że jest upośledzona, ale ojciec Marie nie zgadza się z ich diagnozą. Za wszelką cenę stara się nawiązać kontakt z córką i wbrew opinii specjalistów nie chce oddać jej do azylu. Zrozpaczony i bezradny umieszcza ją w Larnay Institute – edukacyjnej placówce, gdzie zakonnice opiekują się niesłyszącymi dziewczynkami. Pomimo sprzeciwu Siostry Przełożonej,Marie trafia pod skrzydła młodej Siostry Małgorzaty, która dostrzega w niej niezwykły potencjał możliwości. Za wszelką cenę stara się przywrócić ją światu i wydobyć z ciemnej i głuchej otchłani, w jakiej przebywa od urodzenia. Pomimo błędów i momentów zwątpienia osiąga wreszcie sukces. Dzięki jej poświęceniu, wierze i bezgranicznej miłości Marie zmienia się nie do poznania. Film porusza trudną tematykę wykluczenia społecznego osób z niepełnosprawnościami i dostał rekomendację Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

NK Przedwiośnie przygotowało audiodeskrypcję i napisy dla niesłyszących, tak, by film był dostępny także dla osób z niepełnosprawnością wzroku lub słuchu.

W piątek wejdzie na ekrany również horror: “Ouija: Narodziny zła” (reż. Mike Flanagan). Jest to kontynuacja przebojowego horroru z 2014 roku. Gra w Ouija jeszcze się nie skończyła i przyniesie kolejne śmiertelne żniwo. Znów znajdziemy się w przerażających, pełnych tajemnic zaświatach, gdzie nikomu nie można ufać.

W repertuarze pozostają:

  • „Sekretne życie zwierzaków domowych” w wersji 2D dubbing – gdy ludzie opuszczają dom, zwierzęta prowadzą życie pełne przygód i intryg;
  • „Bociany” w wersja 2D dubbing – Bociany od dłuższego czasu nie zajmują się roznoszeniem dzieci. Jednak przez pomyłkę otrzymują zlecenie na doręczenie niemowlaka.
  •  Ekranizacja trzeciej części bestsellerowej serii autorstwa Dana Browna – „Inferno”;
    Thriller – „Dziewczyna z pociągu” – Rachel codziennie podróżuje do pracy tą samą trasą kolejową, obserwując przydrożne domy. Gdy mieszkanka jednego z nich znika, kobieta postanawia zeznać, co widziała.;
  • „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego – 17-letnia Zosia Głowacka staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.
  • “Szkoła uwodzenia Czesława M.” w reżyserii Aleksander Dembskiego to ciepła i optymistyczna komedia o poszukiwaniu szczęścia i własnej drogi. W filmie o zaskakujących konsekwencjach życiowych wyborów w roli głównej zobaczymy Czesława Mozila.
  • Bajkoranki: “Gdzie jest Dory” – dubbing. W najnowszej animacji Disney•Pixar „Gdzie jest Dory” tytułowa bohaterka wraz z przyjaciółmi – Nemo i Marlinem – postanowi odkryć tajemnice swojej przeszłości. Co pamięta? Gdzie są jej rodzice? Gdzie nauczyła mówić się językiem wielorybów? Film reżysera „Gdzie jest Nemo” i „WALL•E”, Andrew Stantona.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji