Ponad 1,7 mln złotych dla szpitala i Książnicy

REKLAMA

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku zostanie wyposażony w nowy sprzęt. Zarząd województwa mazowieckiego przyznał dla trzech mazowieckich szpitali pieniądze na nowe wyposażenie. Dofinansowanie otrzyma również Książnica Płocka. 

Zarząd województwa mazowieckiego przeniósł na listę podstawową cztery projekty, z których połowa dotyczy Płocka. Dofinansowanie otrzymają trzy placówki medyczne z Mazowsza, czyli szpitale z Warszawy, Płocka i Ostrołęki oraz Książnica Płocka. W sumie, do Płocka trafi ponad 1,7 mln zł.

PowiązaneTematy

Szpital na Winiarach otrzyma refundację kosztów doposażenia Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Projekt obejmował zakup aparatu RTG z systemem bezpośredniej radiografii cyfrowej oraz prace modernizacyjne w pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie. Całkowita wartość inwestycji to 1,4 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie ponad 992 tysiące.

Książnica Płocka zyska przeszło 713 tysięcy złotych na remont elewacji i dachu zabytkowej siedziby. Ponadto, zostaną wymienione także okna w piwnicy oraz drewniane drzwi. Łączny koszt prac w Książnicy Płockiej wyniesie 840 tys. zł.