Policjanci integrowali się na sportowo

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W przedostatni dzień stycznia w sali sportowej Zespołu szkół im. Leokadii Bergerowej odbył się turniej Tenisa Stołowego o puchar przewodniczącego IPA, oraz puchar dla najlepszego zawodnika powiatu płockiego, ufundowanego przez naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Turniej organizowany jest po raz pierwszy przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA (International Police Association) Region Płock, przy współpracy Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku oraz Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Chcemy, zorganizować podobną imprezę również w przyszłym roku, żeby wpisała się na stałe w kalendarz imprez – wyjaśnił Adam Łaszczewski, przewodniczący płockiego oddziału stowarzyszenia IPA.
Czym jest IPA? – Jest to największe stowarzyszenie policji na świecie, założone przez byłego sierżanta brytyjskiej policji Arthura Troopa w 1950 roku, a w Polsce istniejące już od 1992 roku – wyjaśnił Adam Łaszczewski. Organizacja skupia funkcjonariuszy i emerytów służb policyjnych z całego świata. Jej dewizą jest hasło w języku esperanto „Servo Per Amikeco” – “Służyć Poprzez Przyjaźń”, a celem tworzenie autentycznych więzów przyjaźni i koleżeństwa zawodowego pomiędzy zatrudnionymi w służbach policyjnych na całym świecie. Obecnie jest to potężna międzynarodowa organizacja, skupiająca ponad 60 krajów świata i kilkaset tysięcy członków. W każdym z krajów członkowskich działa jako sekcja narodowa – w Polsce jest to IPA Sekcja Polska.

– Jesteśmy stowarzyszeniem, bazującym jedynie na życzliwości osób, oddających na naszą rzecz 1% podatku i sponsorów, działamy charytatywnie – mówił Adam Łaszczewski. – Staramy się jednak organizować różnego rodzaju seminaria czy wydarzenia o charakterze sportowym, tak, aby przyciągnąć i młodzież, która chętnie z nami współpracuje – tłumaczył przewodniczący IPA Region Płock.

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego, który odbył się 30 stycznia, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Płock zorganizowało przy współpracy z Zespołem Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku i Komendą Miejską Policji w Płocku.

W turnieju uczestniczyło 11 dwuosobowych drużyn, reprezentujących: Grupy Regionalne IPA z Płocka i Płońska, Zakład Karny z Płocka, Państwową Straż Pożarną z Płocka i Płońska, Ochotniczą Straż Pożarną z Płocka, nauczycieli z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, Starostwo Powiatowe w Płocku i organizacje pozarządowe oraz Urząd Skarbowy w Płocku. Sam turniej rozegrany został w konkurencji indywidualnej oraz drużynowej. Sędzią Głównym zawodów był sędzia zawodowy PZTS Grzegorz Bor.

Oprócz samych zawodów, kibice i sympatycy tenisa stołowego mogli korzystać z cateringu przygotowanego przez obsługę szkoły, a w przerwach między rozgrywkami wyświetlany był materiał filmowy, przygotowany przez Naczelnika Ruchu Drogowego KMP w Płocku kom. Roberta Nowakowskiego, dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Naczelnik ufundował też puchar dla najlepszego zawodnika powiatu płockiego.

Chętni mogli także przebadać tkankę tłuszczową u Jolanty Sikory i – jak się okazało – sporo z badających zdziwiło się, że ma nadwagę…

W konkurencji indywidualnej najlepszym graczem turnieju okazał się Jarosław Politowski z IPA Płock, zdobywając Puchar Przewodniczącego IPA Region Płock, zwycięski medal, dyplom pamiątkowy oraz nagrodę rzeczową w postaci bonu wartości 500 zł umożliwiającego zakup artykułów tenisa stołowego w wybranym sklepie sportowym.

Drugie miejsce zdobył Mariusz Jeziak z IPA Płońsk, otrzymując medal, dyplom pamiątkowy oraz nagrodę w postaci bonu o wartości 300 zł, natomiast trzecia nagroda trafiła do Przemysława Jeziaka z Państwowej Straży Pożarnej z Płońska. Laureat otrzymał również medal, dyplom pamiątkowy oraz bon wartości 200 zł.

Najlepszym graczem z powiatu płockiego i puchar ufundowany przez Naczelnika Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku trafił do Jarosława Politowskiego.

A jak to wyglądało w konkurencji drużynowej?

  • I miejsce : Drużyna IPA Płock – Jarosław Politowski i Krzysztof Kosieliński
  • II miejsce : Drużyna Zarządu Oddziału Powiatowego Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Piotr Milczarski i Paweł Milczarski
  • III miejsce : Drużyna IPA Płońsk – Marcin Mielczanek i Mariusz Jeziak.

Zwycięskie drużyny otrzymały okolicznościowe puchary, a wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju medale potwierdzające udział w zawodach. Jednym ze sponsorów nagród była Agencja Ochrony DES z Płocka.

– Sponsorowaliśmy to wydarzenie, ponieważ wychodzę z tej formacji, pracowałem w policji i nadal utrzymujemy kontakty w stowarzyszenia IPA – powiedział nam Jacek Dobrogoszcz, właściciel Agencji Ochrony DES. – Jestem również członkiem zarządu tego stowarzyszenia i chętnie wspieram takie inicjatywy – przyznał.

Oprócz Agencji Ochrony DES, w realizacji imprezy pomogli również: firma Emka z Żyrardowa, firma Kluge z Płocka, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Horus z Płocka i Firma Żawakol z Gąbina.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji