REKLAMA

Pokaz świetlny na ratuszu. Zobaczymy bohaterów sprzed stu lat

REKLAMA

W najbliższy weekend płocczanie będą mieli okazję podziwiać na fasadzie ratusza historyczny pokaz świetlny. Obrazy wyświetlane na budynku opowiedzą historię 100-lecia odznaczenia Płocka Krzyżem Walecznych.

Płocki ratusz będzie tłem dla wyjątkowego multimedialnego pokazu, za sprawą techniki video mappingu. Od 30 kwietnia do 3 maja tuż po zapadnięciu zmroku różnokolorowe światło zmieni elewację zabytku. Pokaz przeniesie widzów do Płocka sprzed stu lat.

– W artystycznej formie, dzięki wyświetlanym grafikom, w symboliczny sposób nawiążemy do 100-lecia odznaczenia Płocka Krzyżem Walecznych za bohaterstwo jego mieszkańców w wojnie polsko-bolszewickiej. Na przygotowanych animacjach pojawią się postacie, które swoimi działaniami w 1920 i 1921 roku zapisały się w historii naszego miasta, m.in. Marcelina Rościszewska, Antolek Gradowski, Tadzio Jeziorowski i marszałek Józef Piłsudski – opisuje Urząd Miasta Płocka.

Każdego wieczora animacje będą prezentowane kilkukrotnie, aby każdy mógł bezpiecznie je obejrzeć. Początek pierwszego pokazu codziennie około godziny 20.30.Świetlne widowisko przygotował Urząd Miasta Płocka razem z Płockiem Ośrodkiem Kultury i Sztuki. Partnerami tego przedsięwzięcia są: Samorząd Województwa Mazowieckiego, biuro rządowego programu „Niepodległa” oraz firma MIRBUD S.A.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. olo says:

  Ajenci Mniejszosci w pełnym działaniu. Jedni świeci obrazki. Drudzy opluwaja co popadnie a ksa leci leci. Stetl dobrze łowi. Ma z czego. Specjaliści 20r.

 2. Optymista says:

  Wspaniale, ze ktoś o tym pomyślał. Pokazy mapoingowe są popularne w całym kraju. Cieszmy się wszyscy zamiast tylko zrzędzić i narzekać.

 3. Lysy says:

  Ciekawe czy ich będą w kapotach pokazywać czy z gołym tyłkiem?

 4. Lysy says:

  Za PSL u było lepiej Po i PiS w Płocku to tylko plotow narobili i nic po za tym

 5. Lysy says:

  Dobrze że tych terazniejsxych bohaterów nie będą pokazywać bo musieli by przy śfyczce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU