REKLAMA

Pokaz mody z dawnych lat [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W czwartkowe popołudnie Muzeum Mazowieckie zorganizowało swoisty pokaz mody z XIX i z początku XX wieku. Przy Tumskiej 8 odbył się wernisaż wystawy „Dyskretny urok buduaru”.

PowiązaneTematy

Wystawa prezentuje kolekcję strojów i akcesoriów mody z dawnych lat, które w większości od lat nie opuszczały magazynów Działu Sztuki muzeum. Stroje obrazują, w jaki sposób zmieniała się moda na przestrzeni XIX , aż do lat 30. XX wieku. Piękne, podkreślające kształty kobiecej sylwetki suknie, gorsety czy koszulki, przenoszą nas do buduaru dziewiętnastowiecznej pani domu. Najstarszym eksponatem wystawy jest gorset-sznurówka z II poł. XVIII w. oraz tiulowe suknie – koszulki, nawiązujące do antykizującej mody pocz. XIX w., której symbolem jest wizerunek Madame Recamier.

Żaden strój nie jest pełny bez dodatków. I takie dodatki możemy również zobaczyć w muzeum. Są i torebki „redicule”, sakiewki, haftowane portfele z początku XIX w., akcesoria toaletowe, prawidła do rozciągania rękawiczek, lornetki, wachlarze czy przyrząd do formowania palców z przełomu XIX i XX w. Nie brakuje papierośnic, puderniczek i kompaktów oraz biżuterii w stylu art déco, wykonywanej z kolorowych mas plastycznych, ebonitu, wysadzanych strasami imitującymi diamenty.Zobaczcie zdjęcia z wernisażu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU