Podaj Dłoń Majce – płockiej tancerce…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Przed nami 32 koncert charytatywny z cyklu “Podaj Dłoń”. Tym razem będziemy mogli pomóc Majce, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 17 w Płocku, a jednocześnie bardzo uzdolnionej tancerce. U dziewczynki niedawno wykryto chorobę nowotworową.

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku wraz ze Szkołą Podstawową nr 17 organizują kolejny już koncert “Podaj Dłoń”. 3 kwietnia w płockiej Farze, bezpośrednio po Mszy Św. o godzinie 10.30, będziemy mieli okazję posłuchać niezwykłego koncertu.

Dla płockiej publiczności wystąpi Kameralny Chór Akademicki Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku pod dyrekcją Małgorzaty Szpotańskiej oraz chór “Muzyczne Iskierki” Szkoły Podstawowej nr 17 w Płocku pod dyrekcją Agnieszki Kralki. Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak podczas jego trwania harcerze przeprowadzą zbiórkę pieniędzy, które na koniec zostaną przekazane chorej dziewczynce.

– Majka jest obecnie w trakcie leczenia, nawet najmniejsza pomoc finansowa jest dla tej rodziny na wagę złota – mówi Małgorzata Szpotańska, koordynator akcji. Sytuacja jest ciężka, ponieważ Majka ma jeszcze niepełnosprawnego brata, a ojciec rodzeństwa zginął w wypadku – dodaje.

To już 32 koncert charytatywny organizowany w ramach cyklu “Podaj Dłoń”. Podczas pierwszych 3 wydarzeń zbierano pieniądze na płockie Hospicjum. Patronat honorowy nad koncertem objął biskup płocki Piotr Libera.

Maja Ferszt, fot. Studio Tańca Fame

Maja Ferszt, fot. Studio Tańca Fame

Warto wspomnieć, że 12-letnia Maja jest niezwykle utalentowaną tancerką, szkolącą się w Studiu Tańca Fame. W grudniu 2015 r. zdiagnozowano u Mai chorobę nowotworową. Przeszła operację usunięcia guza ganglioneuroblastoma intermixed w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i natychmiast podjęła się chemioterapii. Przed nią jeszcze bardzo długie i bolesne leczenie onkologiczne.

– Niespodziewana choroba Mai spowodowała, że zamiast rozwijać swoje talenty i pasje, musiała rozpocząć dramatyczną walkę o życie – mówi Małgorzata Staniszewska, instruktorka Mai. – Bardzo trudno małej dziewczynce pogodzić się z faktem, że jej marzenia legną w gruzach, a przecież swoją przyszłość wiązała z tańcem – dodaje.

Maja jest bardzo dojrzałą dziewczynką jak na swój wiek. Od 2008 r., po śmierci taty, jest wychowywana przez mamę. Ma też starszego brata, niepełnosprawnego od urodzenia. Łukasz urodził się z rozszczepem kręgosłupa.

– Sytuacja jest ciężka, dlatego pragniemy zapewnić Mai jak najlepszą opiekę medyczną, aby znów mogła optymistycznie patrzeć w przyszłość i uwierzyć, że w życiu czekają ją piękne chwile, a nie tylko cierpienie. W dniach 22-24 kwietnia w galerii Wisła będziemy działać na koncercie charytatywnym na rzecz Mai. Przyjdźcie i pomóżcie nam odzyskać utraconą nadzieję… – prosi Małgorzata Staniszewska.

PetroNews włączył się w akcję dla Mai. Szczegóły już wkrótce.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji