REKLAMA

Poczuj się jak mistrz driftu! Na WOŚP pojawi się masa atrakcji

REKLAMA

Już w styczniu przyszłego roku po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak zawsze, na licytacjach pojawią się wyjątkowe niespodzianki i unikatowe gadżety. Podczas 26. finału będzie można wygrać m.in. rękawice z podpisem Jacka Jasiona – mistrza świata kick-boxingu, koszulki Nafciarzy, płyty z autografami, a także… przejażdżkę „drift-taxi”.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 roku i zagra pod hasłem „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Podczas konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski  przypomniał, że płockie szpitale dzięki wsparciu WOŚP mogły zakupić wyposażenie o wartości ponad 2,5 mln złotych.

– Płockie szpitale oraz inne placówki zostały obdarowane sprzętem, z którego korzysta wiele osób. 14 stycznia 2018 roku na ulicach Płocka pojawi się 450 wolontariuszy. Apelujemy o zaangażowanie i hojność darczyńców. Ta akcja pokazuje nasze dobre serca i sprawia, że możemy zrobić coś dobrego – mówił Andrzej Nowakowski.

Litosława Koper, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, a jednocześnie szefowa sztabu WOŚP, przypomniała, że finał Orkiestry będzie miał miejsce w Orlen Arenie.

– Od godziny 12 do 20 będziemy na ulicach Płocka i w galeriach. Wolontariusze pojawią się także w płockich szpitalach – tłumaczyła dyrektor MDK. – W tym roku pobiegniemy i pójdziemy z Klubem Wesołego Biegacza, będzie także psi orszak zorganizowany przez Psie Spacery Płock wraz z Płock Przyjazny Psom. Pojawią się WOPR-owcy. Będzie dużo wspaniałych atrakcji – dodała Litosława Koper.

Przedstawicielka Młodzieżowego Domu Kultury wspomniała, że w tym roku Orkiestra zagra dla dzieci, więc w Orlen Arenie będzie mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, m.in. basen z kulkami i zjeżdżalnie.

– Pojawi się PCK, Ogród Zoologiczny, będziemy ozdabiać obroże, pojawi się wielki tort do licytacji – wymieniała Litosława Koper.

Prezydent Andrzej Nowakowski przypomniał, że w tym roku do akcji włączył się nowy partner – mBank, i to on będzie rozliczać pieniądze. Komunikacja Miejska wypożyczy maszynę do liczenia monet, a wolontariusze będą mogli za darmo przemieszczać się autobusami.

– Zachęcamy do wylicytowania złotego serduszka! Osoba, która zaoferuje 10 tys. zł. sprawi, że do Płocka przyjedzie złote serduszko. W tamtym roku zostało one wylicytowane za kwotę 12,5 tys. zł – przypomniała dyrektor MDK.Dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, Radosław Malinowski zapewniał, że koncerty usłyszymy do godz. 22. Na scenie zobaczymy m.in. Anamor, Kto Nie Kocha Pieszczocha, MC Silk – jednego z najszybszych raperów świata i zespół Hurt znany z utworu „Załoga G”.

– O 20.30 zapraszamy wszystkich seniorów na potańcówkę – dodał Radosław Malinowski.

Litosława Koper przypomniała, że w styczniu tego roku w Płocku zebrano aż 313 tys. złotych.

– Mamy nadzieję, że ten finał będzie równie udany, zwłaszcza, że dołączyła do nas grupa Drift Masters GP – dodała dyrektor MDK.

Piotr Więcek z zespołu driftowego dodał, że włączenie się w akcję sprawia drużynie Drift Masters GP wiele radości i cieszy się, że mogą wykorzystać obiekt stadionu Wisły Płock.

 – Chcemy zaoferować przejazdy naszą „drift-taxi” osobom, które wrzucą odpowiednią kwotę do puszki. Będzie nam niezmiernie miło pokazać namiastkę naszej pasji. Chętni wsiądą z nami jako pasażerowie i poczują moc dritfu – tłumaczył Piotr Więcek.

Litosława Koper dodała, że światełko do nieba, które jak zawsze odbędzie się o godz. 20, będzie pokazem laserowym.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU