REKLAMA

Pochwalone i Schröttersburg na Alterstacji

REKLAMA

W najbliższy piątek miłośnicy alternatywnej muzyki zobaczą kobiecy i energetyczny warszawski zespół Pochwalone, przed którym wystąpi płocka formacja Schröttersburg.

8 listopada o godz. 19 sala widowiskowa POKiS-u wypełni się energetyczną i żywiołową muzyką. Zespół Pochwalone to projekt kobiecy, z uwspółcześnioną muzyką ludową. Debiutancka płyta dziewczyn „Czarny war” to wiersze współczesnych poetek, zestawione je z mało znanymi tekstami dawnych pieśni, śpiewanych kiedyś przez wiejskie kobiety. Grupa tworzy utwory o kobietach i przez kobiety, występują m.in.: Maria Magdalena – muzyk, Jolanta Kosa Kossakowska – skrzypaczka, frontmenka folkowego zespołu Mosaic, Barbara Klicka – poetka, płocczanka z urodzenia; Ewa Chomicka – etnolożka, członkini Chóru Kobiet, Małgorzta Tekla Tekiel – muzyk, basistka, kompozytorka, aranżerka, autorka muzyki do filmów i spektakli teatralnych, która grała lub gra w zespołach takich jak: Będzie dobrze, Pudelsi, Pati Yang czy Deuter.

PowiązaneTematy

Schröttersburg to płocki zespół, który łączy elementy postpunku, noise rocka i nowej fali. Być może wkrótce usłyszymy ich solowy krążek, nad którym trwają właśnie prace. Z zespołem wystąpi Paulina Owczarek – saksofonistka, która zajmuje się głównie muzyką swobodnie improwizowaną i współczesną kameralistyką, współtworzy Elder Space Bankers, Cracow Improvisers Orchestra, Uncharted Territory, HiQ i Saksofonarium. Bierze udział w projektach krakowskiej sceny muzyki improwizowanej (Bezdroża, Muzykoterapia, Free the Dance, LabInt, Open Session). Współpracowała z London Improvisers Orchestra, krakowskim Teatrem Starym i Stowarzyszeniem Teatralnym Badów.

Koncert odbywa się w ramach Festiwalu Themersonów SkArPa 2013. Bilety w cenie 15 zł dostępne są w Bileterii POKiS oraz on-line: pokis.infoserw.pl.