REKLAMA

Po raz szósty kobiety zatańczą w Płocku przeciwko przemocy [AKTUALIZACJA]

REKLAMA

W niedzielę po raz szósty w naszym mieście odbędzie się akcja „Nazywam się Miliard”, której celem jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet.

17 lutego o godzinie 11 na Placu Paderewskiego (osiedle Podolszyce Południe) w Płocku odbędzie się szósta edycja akcji „Nazywam się Miliard”. Panie, tańcząc, chcą zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet.

W 2019 roku głównym tematem akcji „Nazywam się Miliard” jest kwestia zgody na kontakty intymne.

– Wszystkie mamy prawo do kontaktów intymnych bez przemocy! Tylko „tak” oznacza zgodę na seks, a „nie” znaczy „nie”. To musi się stać oczywiste – podkreślają organizatorki wydarzenia.Ogólna zasada brzmi: w razie wątpliwości zapytaj; jeśli nadal masz wątpliwości – przestań, tylko „TAK” oznacza zgodę.

Koordynatorka akcji w naszym mieście jest Monika Mioduszewska-Olszewska. Więcej informacji o akcji można znaleźć na profilu facebookowym One Billion Rising – Nazywam się Miliard Płock.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. Bolek says:

  Czy te dziewczynki/dzieci obecne na zdjęciu też już sa edukowane w sprawie kontaktów bez przemocy? Nie za wcześnie? A może to już „Wiosna” działa? No no Biedroń szybko działa. Szkoda tej dziatwy dla ….

 2. Anonim says:

  Po seksie mężczyzna mówi do kobiety:
  – Czy mogę do Ciebie mówić Ewa?
  – Tak, ale dlaczego?
  – Bo jesteś moją pierwszą.
  – A ja mogę do Ciebie mówić Peugeot?
  – Tak, ale dlaczego?
  – Bo jesteś moim 207

 3. jako szczęśliwa żona says:

  sprzeciwiam się przedstawianiu kobiet jako kukiełek. Mamy mózgi. Chcemy szanować mężczyzn, bo nimi kiedyś będą nasi synowie. Jestem w pełni spełniona, bo moje dzieci wiedzą, że nie należy za wszelką cenę zmieniać świata. Póki co mężczyzna jeszcze nie urodzi dziecka!

  Może niech te dziewczynki obiecają, że nie będą zamęczać swoich partnerów w trakcie ciężkich dni? Życie to nie pałac, a kobiety to nie księżniczki? Pora odkłamać świat?

 4. tanczymy labada says:

  labada, labada?

 5. Bhz says:

  Naprawde zart jaki hahahaha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU