REKLAMA

Płockie zawodniczki ponownie najlepsze

REKLAMA

Płocczanki Emilia Rychlewska i Anita Tomaszewska z Uczniowskiego Klubu Sportowego Fu Hok Kuen Płock obroniły tytuły mistrzyń Polski, podczas rozgrywanych w Warszawie, XXI Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu.

W zawodach, które odbyły się w dniach 6-7 czerwca, w ramach XII Grand International Wushu Festival, wystartowała cała krajowa czołówka zawodników, uprawiających sztuki i sporty walki oparte o chińskie kung fu. Dodatkowo, w zawodach udział wzięły drużyny z Białorusi, Czech oraz Słowacji.

Emilia Rychlewska, startująca w kategorii 9-11 lat, obroniła dwa zdobyte w ubiegłym roku mistrzowskie tytuły, w formach ręcznych południowych oraz formach południowych z kijem.

– Szczególną radość sprawił mi drugi złoty medal, ponieważ w kiju, pokonałam sześciu chłopców, a moi koledzy z podium to naprawdę świetni zawodnicy – powiedziała z uśmiechem płocka zawodniczka.

Mistrzynią Polski w formach ręcznych południowych, drugi raz z rzędu, została również Anita Tomaszewska, startująca w kategorii 18-39 lat.

– Na najważniejsze krajowe zawody przyjechałam właśnie po to, aby obronić mistrzowski tytuł – stwierdziła stanowczo Anita.Reprezentantka polskiej kadry narodowej Wushu wystąpiła także w formach z kijem, w której ex aequo zajęła 2. miejsce.

Nie tylko dziewczęta wracały z tych zawodów z medalami dla płockiego zespołu. Piąty krążek dla UKS Fu Hok Kuen zdobył Michał Wojciechowski – trener grupy dziecięcej – który startując w kategorii do 80 kg, został wicemistrzem Polski w walkach Qingda. Dodatkowo, startując w formach z kijem, trener płockiej drużyny zajął 4. miejsce.

Najbliżej zdobycia kolejnego medalu dla płockiej drużyny był Szymon Rychlewski, startujący w kategorii 15-17 lat, któremu w formach południowych z kijem, do brązowego medalu zabrakło zaledwie 0,02 punktu.

Na mistrzostwach bardzo dobrze zaprezentowali się również pozostali zawodnicy z płockiego klubu kung fu, nauczającego stylu Hung Gar: Natalia Adamska, Bartosz Mariański, Oliwia Mariańska oraz Grzegorz Rychlewski.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU