REKLAMA

Płockie serce dla Sandry jest już u wielu płocczan [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Od samego rana w Galerii Wisła odbywa się impreza charytatywna, z której wpływy przeznaczone są na wybudzenie ze śpiączki Sandry Szelągowskiej. Można wrzucać pieniądze za naklejkę z serduszkiem lub wziąć udział w aukcji nietypowych przedmiotów.

Przypomnijmy – 18-letnia Sandra Szelągowska od czterech lat przebywa w śpiączce. Teraz pojawiła się szansa na jej wybudzenie. Z inicjatywy pani poseł Elżbiety Gapińskiej, zorganizowana była już akcja w trakcie Jarmarku Tumskiego oraz Szopka Noworoczna, czyli występ nietypowych aktorów na scenie teatru, z którego wpływ w całości został przeznaczony na leczenie Sandry. Niestety, brakuje jeszcze 10 tys. zł.

Dlatego 1 marca przygotowano kolejną akcję. W Galerii Wisła od godziny 10 kwestowali płocczanie: Jola Marciniak, Beata Ambroziak, Agnieszka Stachurska, Daria Domosławska, Piotr Winiarek, Joanna Olejnik, Elżbieta Gapińska, Justyna Pietrzyk, Tomasz Maliszewski oraz niesamowici panowie z Easy Company w groźnie wyglądających mundurach. Każdy, kto wrzucił coś do puszki, otrzymał naklejkę – serduszko.Imprezę prowadził Jacek Strzeszewski, przy akcji pomagało też Stowarzyszenie Innovacja i płoccy motocykliści, w tym Paweł Szkopek, wielokrotny Mistrz Polski i Mistrz Świata z 2003 roku. Po południu na scenie pojawił się Adam Wiśniewski z Orlen Wisła Płock oraz zawodnicy BHT Auto Forum Petra. Dla najmłodszych atrakcją były zwierzaczki z płockiego ZOO, a także boks z bramką czy stoły z piłkarzykami. Nie brakowało też słodyczy, balonów, naklejek czy waty cukrowej. Na scenie wystąpiły zespoły taneczne, natomiast o godz. 18 odbyła się aukcja przedmiotów wystawionych na licytację, którą poprowadził prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Najwyższą kwotę – tysiąc złotych – uzyskała koszulka Orlen Wisły Płock z podpisami zawodników.

– Z dzisiejszej akcji mamy 8781 zł – powiedział nam po imprezie Jacek Strzeszewski. – Nie zostały policzone jedynie żółte monety [po podliczeniu w poniedziałek kwota zwiększyła się do ponad 9 tys. zł – przyp. red.]. To jeszcze jednak nie koniec. Na najbliższym treningu piłkarzy nożnych Wisły Płock, Marcin Kwiatkowski, który był dzisiaj z nami, przeprowadzi zbiórkę wśród swoich kolegów z drużyny. Dodatkowo wystąpię z prośbą o przeprowadzenie zbiórki przez Stowarzyszenie Sympatyków Wisły Płock na najbliższym meczu. Jestem przekonany, że dobijemy do 10 tys. zł – podsumował Jacek Strzeszewski.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU