REKLAMA

Płockie restauracje po raz kolejny zapraszają na „Dzień Kuchni Polskiej”

REKLAMA

„Dzień Kuchni Polskiej” już od pięciu lat jest uzupełnieniem oficjalnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Płocku. Pomysł ten ma na celu pokazanie innego wymiaru świętowania 11 listopada, poprzez udział w uroczystym, polskim obiedzie w jednej z płockich restauracji.

PowiązaneTematy

Przedsięwzięcie to jest swoistym ruchem społecznym współtworzonym przez kawiarnie i restauracje, które specjalnie na 11 listopada przygotowują menu, składające się z dań kuchni polskiej. Dodatkowo, każde z znajdujących się w takim menu dań, będzie miało niższą, promocyjną cenę, od tych oferowanych na co dzień.

Akcji „Dzień Kuchni Polskiej”, która wrosła w krajobraz płockich obchodów Narodowego Święta Niepodległości, już od kilku lat towarzyszą inicjatywy charytatywne takie jak płockie „Marcelinki”, czyli harcerska zbiórka pieniędzy na renowację polskich grobów na wschodzie. Tym razem organizatorzy „Dnia Kuchni Polskiej” wspólnie z Fundacją Sprzymierzeni z Grom, proponują jednak akcję zbierania funduszy na wsparcie weteranów i ich najbliższych.

Restauracje uczestniczące w akcji „Dnia Kuchni Polskiej” zapraszane są do włączenia się w działania charytatywne poprzez przekazywanie bonów oraz voucherów, które zostaną wystawione na aukcjach. Dochód z nich będzie przeznaczony na pomoc rannym i kontuzjowanym żołnierzom polskich wojsk specjalnych oraz funkcjonariuszom służb mundurowych, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu w wyniku pełnienia służby w kraju lub za granicą oraz wsparciu dzieci poległych i poszkodowanych w służbie Ojczyzny.„Dzień Kuchni Polskiej” to przedsięwzięcie zainicjowane przez Cezarego Supła, które w myśl powiedzenia „przez żołądek do serca”, popularyzuje rodzime tradycje kulinarne i obyczajowe – elementy polskiego dziedzictwa kulturowego. Jego organizatorem jest wspomniany Cezary Supeł oraz Fundacja Vivat Polonia!, z kolei lokalnym koordynatorem tego projektu w Płocku jest Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna.

Do wzięcia udziału w akcji można przyłączyć się cały czas. Lokale, które jeszcze tego nie zrobiły powinny skontaktować się z Płocką Lokalną Organizacją Turystyczną pod numerem telefonu 24 364 99 90, adresem e-mail: biuro@turystykaplock.eu lub bezpośrednio z Fundacją Vivat Polonia! pod adresem kontak@vivatpolonia.pl.

Listę restauracji uczestniczących w akcji, przygotowane na „Dzień Kuchni Polskiej” menu, oraz najświeższe informacje dotyczące tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU