W NovymKinie “Przedwiośnie” można już obejrzeć przedpremierowy pokaz filmu “Batman v Superman”, który od 1 kwietnia będzie emitowany aż w czterech wersjach (napisy, dubbing oraz napisy 3D i dubbing 3D). Jakie wrażenia ma po obejrzeniu tej produkcji pan Dariusz? Zapraszamy do “Płockich recenzji”.

Opis producenta

W obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach, najznamienitszy obywatel Gotham City, a zarazem zaciekły strażnik porządku, staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis, podczas gdy świat usiłuje ustalić, jakiego bohatera naprawdę potrzebuje.

Wobec konfliktu, który rozgorzał między Batmanem i Supermanem, na horyzoncie szybko pojawia się nowy wróg, stawiając ludzkość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, z jakim jeszcze nigdy nie musiała się mierzyć.

Recenzja czytelnika

Moim zdaniem, ten film za bardzo nie porywa, ze względu na nieco zbyt przewidywalny scenariusz. Poza efektami specjalnymi, które są świetne, według mnie za bardzo pokrywa się z komiksem, a może bardziej ze scenariuszem filmu animowanego.

Kreacje bohaterów w tym filmie nie wywołują jakiegoś zaskoczenia. Uderza też brak spójności z tym, skąd wzięła się postać Wonder Woman.

Jestem fanem takich komiksowych filmów i nie żałuję, że obejrzałem tę produkcję, choć uważam, że lepszy był film o Supermanie.

Zdecydowanie polecam jednak ten film dla prawdziwych fanów takiego kina, jak i postaci komiksowych DC [DC Comics, Inc., założone pierwotnie w 1934 jako National Allied Publications, to jedno z największych amerykańskich wydawnictw komiksowych z siedzibą w Nowym Jorku. Oficjalnie powstało ono w 1937 roku, obecnie jest częścią koncernu medialnego Time Warner. Skrót DC pochodzi od popularnej serii, Detective Comics, która następnie stała się częścią oficjalnej nazwy firmy. DC posiada prawa do postaci takich jak: Superman, Batman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash, Aquaman, Hawkman, czy Green Arrow, drużyn zrzeszających te postacie np. Justice League lub Teen Titans, a także popularnych antagonistów m.in. Joker, Lex Luthor, Darkseid, Riddler, Catwoman, Brainiac, bądź też Penguin – przyp.red.].

Czekam na kolejne ekranizacje komiksowych przygód. Jak się domyślam, tym razem będzie to Liga Sprawiedliwych.

Dariusz Sutkowski

Nasza ocena

8.5 Dla prawdziwych fanów

Zdecydowanie polecam ten film dla prawdziwych fanów takiego kina, jak i postaci komiksowych DC

  • SCENARIUSZ 7
  • GRA AKTORSKA 7
  • EFEKTY 10
  • MUZYKA 10
  • Oceny użytkowników (4 Głosów) 6.3

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji