REKLAMA

Płockie recenzje: Avengers. Wojna bez granic

REKLAMA

Co sądzi o najnowszym filmie z superbohaterami nasza czytelniczka? Jak zrecenzowała kontynuację filmów Avengers? Zapraszamy na „Płockie recenzje”.

Opis producenta

„Avengers. Wojna bez granic” to amerykański fantastycznonaukowy film akcji na podstawie serii komiksów o grupie superbohaterów o tej samej nazwie, wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię odpowiadają bracia Anthony i Joe Russo, a za scenariusz Christopher Markus i Stephen McFeely. W rolach głównych występują: Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Benedict Cumberbatch, Don Cheadle, Tom Holland, Chadwick Boseman, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, Anthony Mackie, Sebastian Stan, Danai Gurira, Letitia Wright, Dave Bautista, Zoe Saldana, Josh Brolin i Chris Pratt.

PowiązaneTematy

Jest to kontynuacja filmów Avengers z 2012 i Avengers: Czas Ultrona z 2015 roku, wchodzi on w skład III Fazy Marvel Cinematic Universe. W sumie jest dziewiętnastym obrazem należącym do tej franczyzy. Jego niezatytułowana kontynuacja zapowiedziana jest na 2019 rok.

Światowa premiera miała miejsce 23 kwietnia 2018 roku w Los Angeles, natomiast w Polsce – 26 kwietnia tego samego roku. Po trzech tygodniach wyświetlania film zarobił przeszło 1,6 miliarda dolarów przy budżecie 316 milionów.

Tym razem Avengersi łączą siły, aby zmierzyć się z tytanem Thanosem oraz będącą w jego posiadaniu rękawicą nieskończoności.

Recenzja czytelnika

Witam serdecznie wszystkich kinomanów.
Na początku powiem, że ten film wbił mnie w fotel, bo tak dobrej kinematografii dawno nie widziałam. Film zapiera dech w piersiach. To, co teraz pokazał Marvel, jest arcydziełem, a przynajmniej jest tak dla mnie, fanki komiksów.

Film od samego początku nie daje się znudzić, zabiera widza w wielkie przeżycia i wzbudza zainteresowanie. Nasi bohaterowie muszą stawiać czoła złym charakterom, żeby ratować Ziemię, jak i ich ludzi przed zniszczeniem i kompletnym chaosem. Każda postać superbohatera pokazuje, że zależy mu na obronie Ziemi oraz że liczy się z tym, iż poświęci siebie za wyższy cel. Bohaterowie nie mają wyjścia i muszą stawić czoła okrutnemu Thanosowi, który chcę zawładnąć kamieniami nieskończoności, żeby mógł mieć władzę nad całą galaktyką.

Oczywiście, jak to w filmach Marvela, mamy wszystko co lubimy – super humor, jak i dramaturgię, czy… nieoczekiwane zakończenie tej części. Mogłabym streścić film czytelnikom i opowiedzieć co się wydarzyło, ale dużo lepiej jest obejrzeć go samemu i doświadczyć na własnej skórze tego super seansu. Każdy powinien sam się przekonać i przeżyć niesamowite chwile z produkcją Marvela i jego bohaterami. Naprawdę warto, zapewniam, że ten czas nie będzie zmarnowany.

Serdecznie polecam seans – nie zawiedziecie się tym filmem, a wręcz przeciwnie, będziecie czekali na kolejną część Avengersów.

Magdalena Kuźniewska