REKLAMA

Płockie piłkarki wracają do formy

REKLAMA

Podczas spotkania z drużyną Zamłynia Radom płockie piłkarki były blisko zwycięstwa. Mecz zakończył się remisem po kluczowych decyzjach arbitra.

W piątej kolejce 3 ligi kobiet do Płocka zawitała drużyna Zamłynia Radom. Rywal, z którym płocczanki z KS Królewscy mają wyjątkowo niekorzystną historię pojedynków. 23 maja jednak spotkanie miało dość jednostronny przebieg, pomarańczowe utrzymywały piłkę i tworzyły sytuacje bramkowe, brakowało im tylko wykończenia.

PowiązaneTematy

Błędy własne przyczyniły się do najgroźniejszych sytuacji dla przyjezdnych, a błędy sędziego były kluczowe dla wyniku spotkania. Pierwszą bramkę zdobyły przyjezdne, gdy w 10. minucie błąd Marty Hućko w przyjęciu  bezlitośnie wykorzystała napastniczka.

fot. Michał Grzembski

Chwilę później był już jednobramkowy remis. Dośrodkowanie z prawej strony boiska Mai Zielińskiej do pustej bramki skierowała Aleksandra Synowiec. Podczas gdy obydwie drużyny przeżywały jeszcze straconą i strzeloną bramkę, w 14. minucie arbiter podyktował rzut karny dla przyjezdnych za kontakt Aleksandry Zając z napastniczką w polu karnym.

Do końca pierwszej połowy gra toczyła się już głównie pod dyktando płocczanek, a dogodnych sytuacji do wyrównania nie wykorzystała dwukrotnie Synowiec, a także Julia Janiszewska.

fot. Michał Grzembski

Drugą część meczu lepiej rozpoczęły gospodynie. Chwilę po wznowieniu podanie Natalii Borowskiej z prawej strony boiska dotarło do Aleksandry Synowiec, szarża zawodniczki jednak została zatrzymana przez bramkarkę.W 67. minucie spotkania przed polem karnym faulowana była płocka napastniczka, chwilę później, tym razem wewnątrz szesnastki, faulowana była Daria Kusa. Sędzia w obydwu przypadkach nie dopatrzył się przewinienia, przy okazji wręczając żółtą kartkę niezgadzającemu się z jego decyzjami trenerowi płocczanek Adrianowi Piankowskiemu.

fot. Michał Grzembski

W końcówce spotkania, na indywidualny rajd prawą stroną boiska zdecydowała się Borowska, która straciła kontrolę nad piłką w polu karnym, jednak rozjemca tego spotkania dopatrzył się faulu i podyktował rzut karny dla gospodyń. Do wyrównania doprowadziła Synowiec.

KS Królewscy Płock – KS Zamłynie Radom 2:2 (1:2)
Bramki: 12., 89. Aleksandra Synowiec
KS Królewscy Płock: M. Hućko, N. Borowska, K. Ejman, A. Zając, K. Łyzińska, J. Asakowska (75. A. Bielicka), D. Kusa (75. W. Wiączek), J. Janiszewska (60. O. Gołębiewska), O. Stasińska, M. Zielińska (K), A. Synowiec

Sponsorem Klubu Sportowego Królewscy Płock w sezonie 2020/2021 jest PKN ORLEN.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU