Płockie Mustangi uległy łódzkim Wilkom [ZDJĘCIA]

Mustangi Płock przegrały wyjazdowe spotkanie 4. kolejki ligi PLFA. Łódzkie Wilki pokonały płocką drużynę 26:14. Decydująca okazała się druga kwarta.

Spotkanie, które rozegrano 27 kwietnia, od początku zapowiadało się na ciężką batalię. Wysoka porażka łodzian przed własną publicznością sprawiła, że niedzielnym spotkaniem Wilki chciały rewanżu.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się jednak spokojnie. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować dobrej okazji do zdobycia przyłożenia. Bliższe sukcesu były Wilki, które w całym meczu bardzo dobrze zaprezentowały się w grze biegowej.

Przełamanie nastąpiło w drugiej kwarcie. Biegiem na przyłożenie popisał się Adam Ciesielski, a dzięki skutecznemu podwyższeniu za jeden Filipa Piry, do przerwy łodzianie prowadzili 7:0. Był to decydujący moment meczu. W trzeciej kwarcie płocczanie oddalili się co prawda rywalom na dwa touchdowny, lecz po chwili także gospodarze obudzili się w ataku i zdobyli sześć punktów. W czwartej odsłonie kolejne dwa przyłożenia Pawlaczyka przypieczętowały pierwszą wygraną Wilków.

– Zabrakło nam dzisiaj szczęścia. Uważam, że ten mecze przegraliśmy na własne życzenie – powiedział Jarosław Garwacki, liniowy ofensywny Mustangów Płock. – Wilki to zupełnie inny zespół względem tego co łodzianie pokazali z Lowlanders Białystok. Nasi dzisiejsi rywale prezentują ten styl gry, który nam po prostu nie leży. Mecz mógł się podobać kibicom. Obfitował w efektowne zagrania ofensywne i defensywne – dodał Garwacki dla PLFA.pl.

10 maja Mustangi pojadą do Białegostoku, by zagrać z jednym z głównych faworytów do mistrzostwa PLFA I drużyną Lowlanders.

Mustangs Płock – Łódzkie Wilki 14:26 (0:0, 0:7, 6:7, 8:12)

II kwarta
0:7 przyłożenie Adama Ciesielskiego po 7-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Filip Pira)

III kwarta
0:14 przyłożenie Mikołaja Pawlaczyka po 3-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Filip Pira)
6:14 przyłożenie Marka Kamińskiego po 2-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
6:20 przyłożenie Mikołaja Pawlaczyka po 3-jardowej akcji biegowej
14:20 przyłożenie Tomasza Złoteńkiego po 25-jardowej akcji po podaniu Jakuba Seweryna (podwyższenie za dwa punkty Marek Kamiński)
14:26 przyłożenie Mikołaja Pawlaczyka po 31-jardowej akcji biegowej