Płockie murale zebrane w jednej książce

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jan Ryszard Kalinowski to doktor nauk ekonomicznych. W jego pracy naukowej głównym tematem są zagadnienia polityki społecznej. Hobbystycznie postanowił zająć się płockimi muralami. 

Patrząc na osiągnięcia i funkcje, jakie pełnił Jan Ryszard Kalinowski, trudno byłoby się domyślić, że ten człowiek może w jakikolwiek sposób być związany z kulturą polskiego rapu. – Półtora roku temu wszedłem trochę w klimat hip-hopu. Znam Paktofonikę, a w samym rapie bardziej interesował mnie tekst, niż muzyka i często zastanawiałem się, czy byłbym w stanie sam napisać takie słowa – mówił autor książki “Sztuka uliczna w przestrzeni publicznej Płocka”. Autor wydawnictwa to miłośnik sztuki, dobrze już znany płockiemu środowisku literackiemu. – Na graffiti patrzyłem także jako na czwarty element kultury hip-hop.

Autor postanowił zająć się tym tematem, aby udokumentować stan graffiti i murali w naszym mieście, tak, aby zostały zapamiętane na dłużej. – Przeszedłem miasto wiele razy i odwiedziłem wszystkie podwórka, żeby znaleźć jak najwięcej płockich dzieł malowanych na murach. Graffiti i murale to dzieła sztuki, których nie można zapomnieć – przyznał.

W książce Jana Ryszarda Kalinowskiego znajdziemy informacje na temat ruchu graffiti w Polsce i pojęcia graffiti jako artystycznego wyrazu, dowiemy się w jaki sposób malarstwo uliczne pełni funkcję komunikacji marketingowej, zobaczymy też płockie malowidła ścienne, przedstawione w różnych aspektach. Malowidła, które w dużej części już zniknęły z przestrzeni publicznej Płocka. Warto dodać, że publikację tę autor wydał, angażując własne środki.

Spotkanie z autorem książki odbędzie się 17 kwietnia (piątek) o godz. 18 w Burgeroom Sport Cafe przy ul. Łukasiewicza 34 w Płocku. Będzie możliwość porozmawiania z Janem Ryszardem Kalinowskim oraz nabycia publikacji.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji