Płockie graffiti w obiektywie [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Niektóre z nich już nie istnieją w rzeczywistości. Ale ich ulotne życie uwiecznił i rozpowszechnił Wiesław Kowalski – płocczanin od urodzenia, założyciel Płockiej Grupy Plastyków “Rama’79”. Mowa o graffiti, których kolekcję z 20 lat można obejrzeć na wystawie, prezentowanej w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku.

Po ubiegłorocznym sukcesie wystawy w Domu Darmstadt, ponownie możemy oglądać wyjątkową kolekcję płockiego graffiti, zatrzymywanego w kadrze przez Wiesława Kowalskiego. Ten uznany działacz katolicki, społeczno-oświatowy, kulturalny, dziennikarz, publicysta, grafik i fotografik dokumentalista, a także podróżnik, fotografuje już od lat 60. Swoje pierwsze zdjęcia wykonywał aparatem “Druh”, który otrzymał od swojego ojca.

aparat_druh
fot. swiatobrazu.pl

Wiele osób pamięta Wiesława Kowalskiego jako wieloletniego dyrektora Biura Towarzystwa Naukowego Płockiego (1984-2003), ale przed tym stanowiskiem, w latach 1977-1982 był on zastępcą kierownika Spółdzielczego Domu Kultury w Płocku. I właśnie tam 12 lutego odbyło się otwarcie wystawy “Płockie graffiti”, która uwiecznia historię płockiego graffiti i murali. Autor ma w swojej kolekcji ponad tysiąc zdjęć i wciąż fotografuje kolejne, nowe dzieła płockich artystów ulicznych. I to zarówno te, tworzone na zlecenie, jak i malowane nielegalnie. Być może prace płockiego fotografa będzie można obejrzeć w albumie, do którego wydania się przygotowuje. Materiału do wydawnictwa na pewno nie zabraknie.

Podziel się:

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji