Płockie Dni Rodziny

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W naszym mieście buduje się nowe żłobki, przedszkola, modernizuje się szkoły, generalnie podejmuje inicjatywy, które mają służyć całym rodzinom. I właśnie rodzina będzie bohaterem święta, które rozpocznie się 17 maja.

To właśnie tego dnia rozpoczną się płockie Dni Rodziny, w ramach których odbędą się imprezy, podkreślające ważność aspektu podstawowej komórki społecznej. – Więź sprawia, że silna jest rodzina, a silna rodzina to silne społeczeństwo – powiedział prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski w trakcie konferencji prasowej. W organizację przedsięwzięcia zaangażowano wiele organizacji, zrzeszających zarówno młodych ludzi, jak i seniorów. Jak powiedział prezydent, wszystkie zaproszone organizację mają swój udział w obchodach Dni Rodziny.

Na uroczystości zapraszał także biskup płocki ks. Piotr Libera, który nie krył zadowolenia z faktu, iż miasto docenia wymiar rodziny. – Polska i Płock jest silna rodzinami – powiedział biskup Libera. – Cieszę się, że jest szeroka paleta wydarzeń związanych z dniami rodziny i mają one szeroki wymiar, od rozrywkowego po edukacyjny – dodał.

Punktem kulminacyjnym płockich Dni Rodziny ma być pierwszy czerwca, kiedy to odbędzie się marsz dla życia i rodziny. Ponadto, przewidziano siedemnaście wydarzeń, traktujących o sprawach związanych z rodziną, miedzy innymi:
24 maja – Piknik literacki „Słowa niosą uśmiech” z Marcinem Pałaszem – rodzinne spotkania z książką,
30 maja – Wieczór Chwały „Zaufaj (w) Płocku”
14 czerwca – Edukacyjny Piknik Rodzinny – Gwiaździsty Rajd Rowerowy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji