REKLAMA

Płockie cheerleaderki mistrzyniami Polski!

REKLAMA

W miniony weekend odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Cheerleaders PSCH, podczas których Płock reprezentowały zespoły Akademii Cheerleaders Impresja oraz Zespół Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku SWPW-IMPACT. Dziewczęta zachwyciły jurorów, a Impact zdobył Mistrzostwo Polski!

15 i 16 marca w Kielcach odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Cheerleaders PSCH. Z Płocka przyjechały zespoły SWPW-IMPACT oraz Akademii Cheerleaders Impresja, która wystawiła w tym roku trzy zespoły: JOY, IMPERIĘ oraz APLAUZ.

Joy startował po raz pierwszy w najmłodszej kategorii, freestyle pom. – Miały największą konkurencję. Z ponad 12 zespołów, do finału przechodziło tylko 6 – mówi Katarzyna Sylwestrzak, trenerka i współzałożycielka szkoły Impresja. – Nasze dziewczęta, po pięknym występie weszły do finałowej szóstki i zajęły 5. miejsce – wyjaśnia.

Świetnie spisały się również najstarsze cheerleaderki, czyli grupa Aplauz, które w kategorii senior II pom dance premier, jak co roku zaskoczyły sędziów i widownię oryginalnym programem pt. „Welcome to Saint Tropez!”.

– Historia wyjazdu przyjaciółek na szaloną imprezę do nadmorskiej miejscowości. Klub nocny, szalone balety, a potem wypoczynek na plaży, relaks i grzeczny powrót do domu. Szalone lata 60-te spodobały się publiczności, która gorąco je oklaskiwała. Aplauz wywalczył 3. miejsce. Nie mogło być inaczej, gdyż „kobiety lubią brąz” – cieszy się Katarzyna Sylwestrzak.

Trzecia grupa, Imperia, startowała w tym roku w dwóch kategoriach tanecznych: freestyle pom i jazz. W kategorii jazz junior zatańczyła do „Deszczowej piosenki”. Kolorowe parasolki, pełne wdzięku dziewczęta i piękna choreografia sprawiły, że grupa wywalczyła tytuł Wicemistrza Polski Cheerleaders. Natomiast w kategorii freestyle pom dziewczęta zajęły 4. miejsce.Zespół SWPW-IMPACT, który na tytuł Mistrza Polski czekał od 2014 roku, zaprezentował choreografię przygotowaną przez trenerkę zespołu. Katarzyna Sylwestrzak zbudowała piękną i wzruszającą choreografię, pełną emocji, którą z wielkim zaangażowaniem wytańczyły dziewczęta. Publiczność w Kieleckim Teatrze Tańca zamarła. Dopiero po dłuższej chwili rozległy się wielki brawa. Impact otrzymał gratulacje i pochwały od innych trenerów i sędziów.

Oprócz tytułów mistrzostw, zostały wręczone również puchary za Grand Prix Polski Cheerleaders 2018, w których grupy: SWPW-IMPACT, APLAUZ i IMP-ART wywalczyły 1. miejsce.

– Mistrzostwa, jak co roku, to przedsięwzięcie, które wymaga od wszystkich ogromnego wysiłku. Ze strony rodziców, tancerek, choreografa i sponsorów, bez których nie udałoby się przygotować precyzyjnie zespołów do ciężkiej rywalizacji. Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Tańca IMPRESJA, które otrzymało dotację z miasta na realizację zadania publicznego pod tytułem” Udział reprezentacji Płocka w Mistrzostwach Polski Cheerleaders 2019 r.”, nasze płockie cheerleaderki mogły przygotować się do zawodów pod względem akrobatycznym, tanecznym i pedagogicznym – mówi Katarzyna Sylwestrzak.

Zapraszamy już teraz na XI Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Cheerleaders, które odbędą się 8 czerwca w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym SWPW w Płocku.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU