REKLAMA

Płocki WOPR w teleturnieju. Jak im poszło?

REKLAMA

Nowy teleturniej TVP1 pn. „Rodzina wie lepiej” to gra rodzinna, w której biorą udział 5-osobowe zespoły, składające się z członków rodziny lub grupy przyjaciół. Główna nagroda to 40 tys. zł. W odcinku, który został wyemitowany 30 września, wystąpili płoccy woprowcy. 

Zgodnie z zasadami programu, zespoły wybierają spośród siebie jednego uczestnika, który będzie pełnił kluczową rolę, odpowiadając na pytania z wiedzy ogólnej. Podczas odpowiedzi na pytania, nie korzysta on z żadnej pomocy, a pozostali członkowie rodziny znajdują się w innym pomieszczeniu, nie słysząc ani pytań, ani jego odpowiedzi. Po udzieleniu odpowiedzi przez uczestnika, rodzina musi odgadnąć, czy jej przedstawiciel odpowiedział na pytanie prawidłowo, czy też nie. Jeżeli rodzina uzna, że na zadane pytanie nie padła prawidłowa odpowiedź, może wykupić tzw. ubezpieczenie i przejść do kolejnej rundy gry.

PowiązaneTematy

W odcinku, który został wyemitowany 30 września o godz. 18.30 na TVP1, wystąpili przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Płocku – wiceprezes Piotr Lisocki oraz Daniel, Janusz, Bartek i Michał. Jak mówił lider grupy, w płockim WOPR czują się faktycznie jak w rodzinie, a wygraną chcieli przeznaczyć na podnoszenie kwalifikacji.

Pytania nie były łatwe, np. o smoki z filmu „Gra o tron”. Kapitan drużyny musiał odpowiedzieć na pytanie, a drużyna (która go nie słyszała) miała określić, czy ich lider odpowiedział dobrze, czy nie. Jeśli uznała, że nie, mogła wykupić ubezpieczenie. Woprowcy uznali, że ich szef może nie znać odpowiedzi, więc wykupili ubezpieczenie, które kosztowało połowę wyjściowej kwoty (20 tys. zł).

Kolejne pytanie wcale nie było prostsze, choć pewnie dla miłośników plotek byłoby banalne – o imię córki Roberta i Anny Lewandowskich. Tym razem drużyna wybrała wariant ubezpieczenia 25%.

Jak poszło dalej? Zobaczcie odcinek na VOD TVP1.

Kliknij i zobacz odcinek na VOD TVP1