Płocki wieczór marzeń

REKLAMA

Płocki ogród zoologiczny po raz dziesiąty organizuję imprezę o nazwie Wieczór marzeń w ZOO, która jest skierowana do dzieci niepełnosprawnych oraz ich opiekunów.

Impreza odbywa się w ramach globalnego projektu.“Wieczór marzeń w ZOO” to impreza dla dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych oraz ich rodzin oraz przyjaciół.  Taka sama impreza będzie w tym samym dniu i o tej samej godzinie w 247 ogrodach zoologicznych w 37 krajach świata.

PowiązaneTematy

W płockim Ogrodzie Zoologicznym „Wieczór Marzeń w ZOO” organizowany jest od 2005 roku. Celem wydarzenia jest pokazanie ZOO o nietypowej porze, wieczorem. Uczestnicy będą mogli obserwować zachowania zwierząt układających się do snu, zajrzeć na zaplecza, pogłaskać i dotknąć niektórych zwierząt. W tym dniu dzieci biorące udział w wydarzeniu są traktowane jak VIP-y, a uczestnicząc w nietypowym zwiedzaniu ZOO mają poczucie szczególnej przygody. Impreza, poza rozrywką, ma cel dydaktyczny i integracyjny.

„Wieczór marzeń w ZOO” odbędzie się co prawda dopiero 6 czerwca, jednak aby wziąć w nim udział, należy się zapisać i to najpóźniej do 19 maja. Zainteresowani wszelkie potrzebne informacje uzyskają kontaktując się z zoo. Organizator przewidział wiele atrakcji, m.in. pokazy klaunów i szczudlarzy, przejażdżki konne i motocyklowe czy koncert Arki Noego.