Płocki teledysk nominowany do Yachów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Teledysk płockiego wykonawcy Braza, czyli Kamila Ziółkowskiego, został nominowany do nagrody Yachów w kategorii kreacja aktorska. 22 Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film 2013 odbędzie się w najbliższą niedzielę, 8 grudnia.

Trzymać kciuki za płocczanina będzie można w trakcie relacji na żywo z gali wręczenia nagród w niedzielę od godz. 20 na portalu Onet.pl.

Organizatorzy wręczą w tym dniu 9 statuetek Yacha dla twórców wideoklipów, nominowanych w ośmiu kategoriach oraz nagrodę internautów CyberYach. Yacha można otrzymać za: scenariusz, reżyserię, zdjęcia, kreację aktorską, plastyczną aranżację przestrzeni, innowację, animację, Grand Prix. Grono, w którym znalazł się Kamil Ziółkowski jest zacne – o laury walczą m.in. teledyski Hey, Czesław Śpiewa, Kamp!, O.S.T.R., Hurt, Kapela Ze Wsi Warszawa. W swojej kategorii, czyli Kreacja Aktorska, płocczanin powalczy z Agatą Kuleszą czy Natalią Przybysz.

“Yach Film” to najstarszy oraz jedyny w Polsce i jeden z niewielu w Europie festiwal teledysków. Najważniejszym punktem imprezy jest konkurs, w którym wybierany jest najlepszy polski wideoklip, wyprodukowany w ciągu dwunastu miesięcy poprzedzających festiwal. Pierwszy festiwal został zorganizowany w Bydgoszczy w 1989 roku przez Yacha Paszkiewicza i Magdę Kunicką. W 1991 impreza została przeniesiona na stałe do Gdańska, a od 1993 odbywa się corocznie. Podczas tegorocznej imprezy wystąpią m.in. Piersi, Golden Life, Pabieda i Kev Office.

Nominacje do tegorocznych Yachów w kategorii Kreacja Aktorska:
Hello Mark “Never Ending Story” – Anna Jęchorek, Oskar Staszak
Beneficjenci Splendoru “Simlock” – Agata Kulesza
Maryna C “Urok” – Paulina Kinaszewska
Natalia “Natu” Przybysz “Niebieski” – Natalia Przybysz
Mikromusic “Takiego chłopaka” – Ola Sawicka, Monika Tchórzewska, Natalia Wieciech, Małgorzata Wewióra, Kamila Ścibiorek, Dagmara Bąk, Sabina Michalska, Marta Kaczorowska
Braz “Karuzela zła” – Kamil Ziółkowski.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji