Nominacja – to wielki sukces. Płocczanin na gali Yach-ów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Przy takich nazwiskach, nie wstydem jest wyjść z festiwalu bez statuetki, szczerze gratuluje samej nominacji – to już wielki sukces – pogratulował Brazowi Michał Zawidzki, znany jako Syn Prezydenta. To opinia większości osób, z którymi rozmawialiśmy.

O ogromnym sukcesie płocczanina Kamila Ziółkowskiego pisaliśmy jakiś czas temu. Teledysk Braza “Karuzela zła”, który został zrealizowany w budynku po łęczyckim więzieniu, nominowano do prestiżowej nagrody Yachy 2013 w kategorii “kreacja aktorska”. Yacha Braz nie wygrał, ale i tak możemy mówić o dużym wyróżnieniu.

“Bankowo za rok ktoś z Płocka wygra YachFilm – wierzę/obiecuję/gratuluję Kamil – napisał nam Syn Prezydenta. W podobnym tonie wypowiadają się inni wykonawcy, z którymi rozmawialiśmy.

– Zajebisty klip, jestem na tak – Braz zrobił coś poje*ego i to mi się podoba – taką opinię dostaliśmy od eM eS Ka Nielegalni. – Bardzo fajnie zrealizowany wideoklip, oddający w pełni klimat numeru nagranego przez Braza. Świetne ujęcia, montaż, światło oraz kreacja aktorska, w którą wcielił się artysta. Fajnie, ze płoccy artyści nie związani z wytwórniami płytowymi potrafią własnym sumptem, bez dużych nakładów finansowych, pokazywać swoją twórczość poza granice naszego miasta – to wypowiedź M. Toro (Dygresja).

– Jak na Płock, to klip zrobił na mnie duże wrażenie, bo to chyba pierwszy tak dopracowany pod wieloma względami obraz. Widać, że naprawdę ktoś poświęcił na to bardzo dużo czasu, że podszedł do tego z pomysłem i w stu procentach poważnie. Co do gry aktorskiej Braza, to myślę, że nie ma się do czego doczepić, bo wiadomo że aktorem nie jest, a ogląda się to ciekawie. Nie jest to styl, którym się jaram, ale oceniam jak najbardziej na plus – to z kolei płocki raper Santar.

A co na to sam Kamil? – Było to moje pierwsze zetknięcie się z Festiwalem Yach – napisał nam Braz. – Samą nominację traktuję jako spore wyróżnienie i osobisty sukces. Znaleźć się w najlepszej szóstce wyłonionych z około 230 nadesłanych to dla mnie nagroda. W tym roku się nie udało, ale w drodze są już kolejne produkcje.

Do tegorocznego głosowania zgłoszono 230 wideoklipów, na które głosowało 103 tysiące osób. W kategorii “Kreacja aktorska”, w której startował Braz, wygrała Paulina Kinaszewska za teledysk Maryna C “Urok”.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji