Płocki teatr na rosyjskiej scenie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W dniach 16-20 listopada 2011 r. Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku gościnnie wystąpił na deskach Teatru Dramatycznego z Nogińska. Samorząd Województwa Mazowieckiego podczas wizyty w Rosji reprezentował wicemarszałek Leszek Ruszczyk, przewodniczący grupy roboczej ds. współpracy województwa mazowieckiego z obwodem moskiewskim.

To pierwsze tak duże wydarzenie kulturalne w ramach wieloletniej współpracy między regionami. Teatr płocki zaprezentował rosyjskiej publiczności “Opowieść wigilijną” Dickensa i “Mieszczanin szlachcicem” Moliera. Przedstawienie inauguracyjne obejrzeli m.in. przedstawiciele Rządu i Dumy Obwodu Moskiewskiego, władz Nogińska oraz obwodowych instytucji kultury. Spektakle spotkały się z ogromnym zainteresowaniem widzów.

Podczas pobytu w obwodzie moskiewskim wicemarszałek Leszek Ruszczyk spotkał się z Ministrem Współpracy Gospodarczej z Zagranicą Obwodu Moskiewskiego Tigranem Karachanowem, przedstawicielami Ministerstwa Kultury Obwodu Moskiewskiego, rejonu nogińskiego oraz kierownictwem Teatru Dramatycznego w Nogińsku.

Obwód Moskiewski jest jednym z najbardziej aktywnych partnerów województwa mazowieckiego. W maju br. minęło 7 lat od podpisania porozumienia między województwem mazowieckim i obwodem moskiewskim. Współpraca Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku z Teatrem Dramatycznym z Nogińska rozpoczęła się kilka lat temu. W 2008 r. teatr z Nogińska gościł na scenach Teatru Polskiego w Warszawie i Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji