Płocki fotograf laureatem Press Foto

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Piotr Augustyniak, fotograf płockiej Gazety Wyborczej, został laureatem prestiżowego Press Foto 2014. Piotr zwyciężył w kategorii Portrety.

Konkurs BZ WBK Press Foto organizowany jest przez Bank Zachodni WBK, patronem medialnym jest dziennik “Rzeczpospolita”. Przewodniczącym tegorocznej edycji konkursu był Tadeusz Rolke. Oprócz tytułu Zdjęcia Roku (w tym roku otrzymał go Maciej Moskwa za zdjęcie z Syrii), nagrody przyznawane są w sześciu kategoriach: portrety, kultura i sztuka, przyroda, sport, wydarzenia oraz życie codzienne. W każdej kategorii nagrodę dostaje laureat zdjęcia pojedynczego oraz fotoreportażu.

I właśnie za fotoreportaż z więzienia w kategorii Portrety został doceniony Piotr Augustyniak. Fotograf poprosił każdego z fotografowanych więźniów, aby narysował swój portret. Ale nie taki zwyczajny, lecz obrazujący kim chciał być, zanim trafił do więzienia. Piotr sfotografował mężczyzn, którzy na wysokości twarzy trzymali narysowany przez siebie portret.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Podziel się:

4 komentarze

  1. Prawdę mówiąc nic ciekawego w tych zdjęciach nie widzę. Pomysł już wielokrotnie dublowany przez innych amatorów fotografii. Osoba, która uważa się za “profesjonalistę” mogłaby się trochę bardziej postarać i wykazać się zdolnościami w tej dziedzinie.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji