REKLAMA

Płocki e-policjant rozpoczyna służbę

REKLAMA

2 marca ruszyła strona internetowa E-policjant, dzięki której mieszkańcy Płocka mogą bezpośrednio wspierać pracę mundurowych, zgłaszając przez Internet miejsca, w których należałoby zwiększyć liczbę patroli.

Według słów rzecznika płockiej policji, Krzysztofa Piaska: – E-policjant jest elektronicznym łącznikiem między płockimi policjantami i mieszkańcami Płocka oraz powiatu płockiego. Dążeniem płockiej Policji jest, aby funkcjonariusze pojawiali się w miejscach, gdzie zdaniem mieszkańców jest to najbardziej potrzebne.

E-policjant nie jest jakoś specjalnie rozbudowanym i zaawansowanym systemem, za pośrednictwem którego możemy zgłaszać elektronicznie zawiadomienie o przestępstwie, kolizji drogowej, czy jakiekolwiek inne zdarzenie, wymagające natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy. To raczej prosta platforma, wykonana w oparciu o równie prosty kod html, z zagnieżdżonymi formularzami, w których, ujawniając jedynie swój adres e-mail, możemy opisać, czym chcielibyśmy zainteresować policjantów na naszym osiedlu. Wystarczy z listy spisu płockich osiedli wybrać link, aby pojawiło nam się okno z formularzem i mapką, ułatwiającą lokalizację interesującego nas miejsca. W przypadku piętnastu gmin powiatu płockiego, przewidziano jedynie linki, otwierające klienta pocztowego, zainstalowanego na komputerze domowym.

Strona, może nie jest zbyt skomplikowanym informatycznie narzędziem, ale mimo całej swej surowości szaty graficznej i wykonania, ma spełniać swoją rolę. Rolą tą jest głównie zbieranie przez Komendę Miejską Policji w Płocku informacji od mieszkańców o ich spostrzeżeniach i obawach, dotyczących siedlisk potencjalnych zagrożeń. Po przeprowadzeniu weryfikacji, takie informacje są potem uwzględniane podczas organizowania pracy patroli w danych rewirach.– E- policjanta należy traktować jako narzędzie, za pomocą którego mieszkańcy mogą zgłaszać problemy, których rozwiązanie będzie miało wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ich miejscu zamieszkania – podsumowuje Krzysztof Piasek.

Z działaniem nowej platformy, wspierającej płockich policjantów,  można zapoznać się TUTAJ.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU