Płocki Dzień Wojska Polskiego

REKLAMA

Główne uroczystości płockich obchodów Dnia Wojska Polskiego odbyły się w piątek, w samo południe, przy Płycie Nieznanego Żołnierza.

Zgodnie z planem wydarzenia, rano złożono kwiaty przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz Władysława Broniewskiego, później w katedrze odbyła się uroczysta msza w intencji tych, którzy oddali życie za ojczyznę.

PowiązaneTematy

W południe przy Płycie Nieznanego Żołnierza kwiaty złożył m.in. prezydent Płocka, przedstawiciele organizacji kombatanckich, Rady Miasta Płocka, parlamentarzystów, samorządu ziemskiego i wojewódzkiego, płockich instytucji, organizacji społecznych, harcerzy, uczelni i szkół, oddając w ten sposób hołd i okazując pamięć płocczanom, którzy w sierpniu 1920 roku zginęli za wolność naszego miasta.

Przypomnijmy wydarzenia tamtych dni.

Jutro, 17 sierpnia, o godz. 20 przy ul. Targowej odbędzie się capstrzyk przy Kopcu harcerzy, natomiast w poniedziałek o godz. 10 harcerze złożą kwiaty w Miejscach Pamięci Narodowej 1920 roku, o godz. 16.30 na Cmentarzu Garnizonowym przy ul. Norbertańskiej odbędzie się zbiórka pocztów sztandarowych, a o godz. 17: uroczystości na cmentarzu, hymn państwowy, wystąpienie Prezydenta Miasta Płocka, modlitwa za poległych podczas I wojny światowej i obrońców Płocka w 1920 roku, apel poległych, salwa honorowa, złożenie kwiatów przez delegacje, zapalenie zniczy na mogiłach żołnierzy poległych podczas I i II wojny światowej oraz żołnierzy poległych w obronie Płocka w 1920 roku.

O godzinie 18 organizatorzy zapraszają do amfiteatru, gdzie odbędzie się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Bilety na koncert są do odbioru w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki przy ul. Tumskiej 9 (wejście od ul. Sienkiewicza).