REKLAMA

Płocka wokalistka zakwalifikowała się na festiwal w Hong Kongu. Potrzebna jest jednak pomoc… [AKTUALIZACJA]

REKLAMA

Patrycja Malinowska, niewidoma wokalistka z Płocka zakwalifikowała się na Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Hong Kongu. To niesamowite wyróżnienie, z całej Polski, poza Patrycją, przyjęto jedynie 6 zgłoszeń! Niestety, organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży…

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Hong Kongu (HKIMF), to największe tego typu wydarzenie na świecie, podczas którego usłyszeć można wykonawców ze wszystkich sekcji instrumentalnych, gatunków i stylów muzycznych, wokalnych, a przy tym ze wszystkich grup wiekowych. O jego randze niech świadczą chociażby nagrody – w tym roku jest to łącznie 530 tys. HKD (ok. 265 tys. zł), a wybrani kandydaci będą zaproszeni do wzięcia udziału w koncertach z towarzyszeniem orkiestr w USA.

W gronie zaproszonych na Festiwal znalazła się utalentowana płocczanka, Patrycja Malinowska, która wielokrotnie już zachwycała nas swoim głosem podczas różnego rodzaju uroczystości, a niedawno zajęła pierwsze miejsce na dwudziestym, Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni sakralnej w Grójcu. Jak doszło do tego, że otrzymała zaproszenie do Hong Kongu?

– Ogłoszenie na Facebooku wstawiła pani Małgorzata Kellis, Polka, która od 17 lat mieszka w Nowym Jorku, a jednocześnie jest członkiem jury Festiwalu – mówi Patrycja. – Napisałam do niej prywatnie, że jestem zainteresowana wystąpieniem podczas festiwalu. Zdzwoniłyśmy się i w pierwszej rozmowie opisała, jak festiwal wygląda i co muszę zrobić, żeby tam się dostać – tłumaczy wokalistka.

Patrycja wypełniła więc aplikację i załączyła do niej link z nagraniem swojego występu na YouTube. W maju dowiedziała się, że w drodze przesłuchań konkursowych online, została zaproszona do udziału w tegorocznych finałowych przesłuchaniach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Hong Kongu.

Oprócz niej, z całej Polski zakwalifikowali się jeszcze: Amelia Grzelaczyk – Kalisz, Krzysztof Ster – Zabrze, Nadsańska Orkiestra Kameralna – Stalowa Wola, Chór Dworski – Stalowa Wola oraz Zespół wokalny “Pałacyk Michla” – Stalowa Wola.

Jak się okazało, to właśnie dr hab. Małgorzata Kellis rekomendowała Patrycję. Pani Małgorzata jest śpiewaczką operową, niedawno brała udział w Konkursie Moniuszkowskim w Warszawie.

– Spotkałam się z panią Małgorzatą, rozmawiałyśmy chwilę. Powiedziałam jej, że mam wiele obaw, bo jeśli mam tam jechać i się ośmieszyć, to lepiej zrezygnować z uczestnictwa – mówi przejęta Patrycja. – Pani Małgorzata powiedziała mi, że absolutnie bardzo chce mnie tam widzieć, bo słuchała nagrań i jest pod wrażeniem. Jej mąż, który przysłuchiwał się naszej rozmowie, również powiedział, że powinnam bezwzględnie pokazać się na tym festiwalu, szczególnie, że będę dzięki temu mogła wziąć udział w różnego rodzaju panelach dyskusyjnych i warsztatach – opowiada płocczanka.

Festiwal trwa od 18 do 24 sierpnia.– Chciałabym bardzo wystąpić, ponieważ uczestnicy są ze 150 krajów, jury z 40 krajów, sama możliwość pokazania się byłaby dla mnie ogromnym zaszczytem – mówi Patrycja.

Niestety, przeszkodą są dla niej pieniądze. Uczestnicy są bowiem odpowiedzialni za wszystkie koszty: podróży, pobytu, przejazdów, wyżywienia, ubezpieczenia medycznego i ubezpieczenia na wypadek utraty lub zniszczenia mienia prywatnego.

– Wstępnie to koszt około 25 tysięcy złotych, bo same bilety kosztują 6 do 8 tysięcy, do tego ktoś musi ze mną jechać jako przewodnik. A gdzie jeszcze zakwaterowanie, wyżywienie, przejazdy, strój, lekcje emisji głosu, jakiekolwiek wycieczki… – wymienia zmartwiona.

Dlatego szukamy dobrych dusz – mecenasów, którzy docenią ogromne wyróżnienie dla Płocka, jakim jest już samo zaproszenie Patrycji na Festiwal. Jeśli jakieś firmy lub osoby prywatne chcą pomóc Patrycji, mogą skontaktować się z nami lub z nią bezpośrednio na adres mailowy: patrycja.malinowska303@gmail.com. Czasu nie zostało wiele, ale wierzymy w moc sprawczą naszych Czytelników!

Patrycji gratulujemy i mocno trzymamy kciuki!

AKTUALIZACJA

Powstało specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze dla Patrycji.

PKO BP SA numer rachunku: 95 1020 3974 0000 5802 0355 9069

z dopiskiem: Patrycja Malinowska Hong Kong

Fot. FB Patrycji Malinowskiej

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 35

 1. Mark says:

  Zespoły ze Stalowej Woli pod jedną batutą i stowarzyszeniem. Duża grupa. Tutaj dopiero będzie wyzwanie logistyczne (50-60 osób). Ale jako zespoły prezentują się profesjonalnie. I często występują charytatywnie. Warto ich wesprzeć. Gratulacje za nominację. Powodzenia.

 2. Teresaduchewicz@gmail.pl says:

  proszę o adres email do pani Patrycji

 3. Jusia says:

  Argumenty numer jeden i dwa (że jestem jakimś fejkiem oraz że jestem że wsi więc ciemnogród i co ja tam wiem) padł (co akurat nie jest prawdą bo jestem żywym człowiekiem i od urodzenia mieszkam w moście). Z niecierpliwością czekam na kolejny np, że ktoś mnie opłaca żeby obrażać ludzi. Pozdrawiam

  • Jusia says:

   Mieście?

  • Pokorny says:

   Jusia dlaczego masz Patrycję w swoich znajomych na fb skoro życzysz do niej takim jadem? Coraz więcej danych o Tobie ale nie chcesz się przedstawić.

  • Marynarz says:

   Kojarzysz taki filmik z dresiarzem, który uderzył pięścią w znak drogowy, a ten przywalił mu w dziób?
   Wyciągnij teraz wnioski.

 4. Mieszkanka says:

  Zgadzam sie z opiniami powyżej. Śpiewa tylko tam gdzie ma pieniadze. Oczekuje pomocy od innych ale sama jej nie świadczy np. przez koncerty charytatywne. Na dodatek skala bezczelności jest tak duża ze aż boli. Pieniadze na strój i wycieczki to przesada. Środki zbiera na wyjazd dla przyjemności czy festiwal…. Jeżeli zarabia śpiewając to chyba powinna mieć świadomość z czym taki wyjazd sie wiąże…

  • Baxter says:

   Jak widzę, to jedna i ta sama osoba cały cza strzodzi bo pewnie jej na komunii curusi nie zaśpiewała za darmo. Skąd niby miałabyś to wszystko wiedzieć? Siedzisz w jej portfelu? znasz jej grafik wystepów? Kim ty jesterś aby taki syf i popyline pisać i miszać ludzi z błotem? Przedstaw się i przestań pisać ciągle jako nowa osoba.

   • Jusia says:

    Drogi Baxterze, Patrycja z racji licznych występów i wyjazdów i zmiany miejsca zamieszkania jest znana dość szerokiemu gronu, Petronews.pl jest dość popularny i wiele osób go czyta a sama Patrycja udostępniła ten artykuł na swoim profilu a później część jej znajomych więc szczerze wątpię aby ciągle pisała ta sama osoba. A co do faktów z życia Patrycji to wystarczy zajrzeć właśnie na jej profil i poczytać. Jak dla mnie to niech jedzie, przeżyje przygodę a może i zajmie jakieś miejsce na tym festiwalu. Dobrze, że nie zamyka się na świat. Natomiast co do pisania „syfu” to uważam, że w każdej plotce jest ziarno prawdy i raczej pisały to osoby, które znają/ły Patrycję więc może faktycznie w tym coś jest. Pozdrawiam

   • Pokorny says:

    Jusia i inne. Jeśli masz coś do niej to jej to powiedz a nie piszesz jakieś niepotwierdzone plotki. Tak naprawdę to sama rozseiwasz plotki. Taki ułamek społeczeństwa ze wsi. To takie prostackie. Wstyd. Nie będę dłużej dyskutował bo gó… się nie tyka bo później długo śmierdzi. I tak jest w przypadku tej jednej osoby, która się zawzięła i pisze tu jakieś bzdury. Wstydu nie masz. Przestaw się skoro masz tyle do powiedzenia. A i jeszcze jedno trochę taśma Ci się zacięła. Nie zniżajmy się do Twojego poziomu.

  • asia says:

   … mam pomysł – proszę zabrać sobie jej kalectwo, oddając swoje oczy i jej rentę – a Patrycja będzie szczęśliwa i
   zapracuje na siebie … Przecież Patrycja prosi o pomoc – nikt nie ma obowiązku jej pomagać – ale może – to kwestia wrażliwości…Nie życzę nigdy nikomu źle – ale proszę zawiązać sobie oczy spróbować zmierzyć się z ciemnością choć jeden dzień…

 5. Życie jest piękne says:

  Ludzie, ta dziewczyna nie widzi. Nie będzie widziała chyba ze stanie się cód. W tej chwili mama bardzo jej pomaga. Walczy jak może żeby jej dziecko miało zapewniony jakis dobrobyt bo nikt wieczny nie jest a co będzie gdy jej mamy zabraknie? Trochę współczucia i wyrozumiałości. Każdy kto ma dziecko i postawi się w tej sytuacji jest w stanie zrozumieć o czym piszę. Jeśli ktoś nie chce pomóc niech nie namawia do tego innych. A jeśli tez potrzebuje pomocy to niech się tego nie wstydzi i napisze a jej/jemu tez pomożemy.

 6. adda says:

  no to chyba kościół powinien pomóc.

 7. Anonim says:

  No to chyba kościół powinien pomóc

 8. Znajoma says:

  Miałam okazje poznać Patrycję oraz Jej mamę osobiście podczas jednego z konkursów muzycznych. Niestety mój odbiór tej osoby nie był zbyt dobry. Posiada ogromny talent natomiast charakter pozostawia wiele do rzeczenia .. w konkursie jaki miał miejsce Patrycja nie zajęła żadnego miejsca i frustracja jaka nastąpiła po ogłoszeniu wyników mocno nas wszystkich zaskoczyła. Patrycja wraz z mamą nie kryły swojego sprzeciwu co do ogłoszonego werdyktu dodatkowo po prostu wyjechały obrażone na wszystkich do domu właściwie bez słowa. Mimo wszystko życzę powodzenia!

  • Marynarz says:

   Gołosłowie, żadnych konkretów. Najważniejsze, żeby przywalić Pani Patrycji.

   • Znajoma says:

    Konkretniej mogę napisać, że był to Festiwal zaczarowanej piosenki.

 9. Gosc says:

  Taka jest niestety prawda Pani Patrycja odrzuca koncety charytatywne poniewaz nie ma na nich zarobków. Za zagranie na weselu bierze ok 700 zl ( wiem bo grała u mnie ) glos ma przepiękny temu nie można zaprzeczyc, ale wiedziała ze nie będzie jej stać na wyjazd o tak dużym koszcie. Nie mam nic przeciwko temu żeby jej pomoc, ale jest wiele rodzin które nie maja gdzie mieszkać, domy dziecka które potrzebuja pomocy i tam jakoś ludzie nie chcą wpłaca.

  I Pani Patrycja mieszka kolo Sierpca

  • Znajomy says:

   Mieszkała

   • Marynarz says:

    i to bardzo, bardzo dawno w dodatku.
    Śmieszy mnie ten brak odpowiedzialności za kłamstwa.

  • Kali says:

   Co to znaczy koncert charytatywny? U ciebie na imprezce ma śpiewać i obrażasz się, że nei śpiewa? Czy co?

  • Trzeba pomagać says:

   Do Gość – przeczytaj niżej odpowiedz kogoś kto się podpisał Arek, zastanow sie chwile i napisz jeszcze raz komentarz.

  • Marynarz says:

   Pani Patrycja śpiewała na niezliczonej ilości koncertów charytatywnych, na pewno nigdy nie byłeś na żadnym z nich nawet w roli gapia.
   Zostałeś złapany na kłamstwie, gościu. Teraz wypada złożyć samokrytykę.

 10. Do "Fanka" says:

  Pasje się realizuje, a trudności pokonuje. Najprościej kogos ocenić…. A czy Pani wie, że Pani Patrycja musi coś zjeść i opłacić rachunki? Myśli Pani, że wszystko samo się? Jak chce Pani oceniać to niech założy Pani jej buty!!! Czy zapłaciła Pani złotówkę,aby pomóc Pani Patrycji? Jeśli nie, to po co ten komentarz? Z zazdrości, że jej się udało? Mam nadzieję, że znajdą się ludzie z ogromnym sercem i wspomogą wyjazd!!! Powodzenia dla Patrycji!!!

 11. Gosc says:

  Trzeba pomoc dziewczynie.Gdzie można przekazać pieniadze

 12. Fanka says:

  Nie odmówie Pani Patrycji talentu, ale sorki nie wiedziała od razu, że nie będzie miała za co jechać? Po co się tam pchała jak teraz nie ma hajsu? A jest dużo potrzebujących, dla których pieniędzy nie ma. Inna sprawa, że Pani Patrycja koncertuje i na tych koncertach zarabia. Z tego, co mi wiadomo Pani Patrycja odrzuca koncerty charytatywne a gra tam, gdzie ma pieniądze więc niech sobie zarobi. Może będę ostra, ale Pani Patrycja zrobiła ze swojej niepełnosprawmości biznes i to całkiem dochodowy. I jeszcze jedno info: Pani Patrycja nie jest Płocczanką. Urodziła się i wychowała jakieś 40 km od Płocka a w mieście mieszka od niedawna i co ciekawe w mieszkaniu, które od ręki dostała od miasta.

  • Poncza says:

   Wow.

  • Adam says:

   Tak jak piszesz. Najlepiej być takim człowiekiem jak ty. Od razu się skreślać, nie wychylać się, nie marzyć i nie próbować. Jedyne osiągnięcia to napisać komentarzyk-donosik i chichotać.

   • Fanka says:

    Widzę, że czytać ze zrozumieniem Pan Adam nie umie. Nie napisałam nic o skreślaniu się tylko o mierzeniu siły na zamiary. I na Ty z Panem Adamem też nie przeszłam?

   • Ja says:

    Akurat netykieta mówi, że w Internecie każdy jest na Ty.

   • Marynarz says:

    To niesamowite, jak ktoś, kto do niczego w życiu nie doszedł, z taką łatwością wbija szpile tak wspaniałej osobie, jaką jest Patrycja. Zasłużyła na wszystko, na co zapracowała a nie ‚dostała’. Podkreślam – Patrycja pracuje jak każdy normalny człowiek, bo musi, nikt jej nic nie da za darmo.
    To zaszczyt, że można mieć przynajmniej styczność z taką wspaniałą osobą.
    Nikt nie potrzebuje takich ‚Fanek’, która chce wyciągnąć brudy, a w rzeczywistości stały się pośmiewiskiem strony.

  • Arek says:

   „Zrobiła ze swojej niepełnosprawności biznes i to całkiem dochodowy”? Dziewczyno zastanów się co Ty piszesz. To że ma talent i ma możliwość jakiegokolwiek zarobku na tym czym Bóg ją obdarował Tobie wydaje się czymś złym? Pomyśl co jej zabrał? Czy ona nie ma prawa zarabiania pieniędzy? A inni utalentowani piosenkarze? Im też wypmnisz że zarabiają na tym pieniądze? Zawiść i zazdrość ludzka nie zna granic. Zastanów się proszę czy chciałabyś naprawdę mieć te pieniądze, które ona zarobi i nie widzieć na oczy swoich bliskich znajomych i wogóle świata… proponuje patrzeć czasem oczyma tych, których chcesz ocenić. Nigdy nie wiesz co czeka Ciebie czy Twoich bliskich. Mimo wszystko pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU