REKLAMA

Płocka wokalistka zakwalifikowała się na festiwal w Hong Kongu. Potrzebna jest jednak pomoc… [AKTUALIZACJA]

REKLAMA

Patrycja Malinowska, niewidoma wokalistka z Płocka zakwalifikowała się na Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Hong Kongu. To niesamowite wyróżnienie, z całej Polski, poza Patrycją, przyjęto jedynie 6 zgłoszeń! Niestety, organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży…

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Hong Kongu (HKIMF), to największe tego typu wydarzenie na świecie, podczas którego usłyszeć można wykonawców ze wszystkich sekcji instrumentalnych, gatunków i stylów muzycznych, wokalnych, a przy tym ze wszystkich grup wiekowych. O jego randze niech świadczą chociażby nagrody – w tym roku jest to łącznie 530 tys. HKD (ok. 265 tys. zł), a wybrani kandydaci będą zaproszeni do wzięcia udziału w koncertach z towarzyszeniem orkiestr w USA.

W gronie zaproszonych na Festiwal znalazła się utalentowana płocczanka, Patrycja Malinowska, która wielokrotnie już zachwycała nas swoim głosem podczas różnego rodzaju uroczystości, a niedawno zajęła pierwsze miejsce na dwudziestym, Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni sakralnej w Grójcu. Jak doszło do tego, że otrzymała zaproszenie do Hong Kongu?

PowiązaneTematy

– Ogłoszenie na Facebooku wstawiła pani Małgorzata Kellis, Polka, która od 17 lat mieszka w Nowym Jorku, a jednocześnie jest członkiem jury Festiwalu – mówi Patrycja. – Napisałam do niej prywatnie, że jestem zainteresowana wystąpieniem podczas festiwalu. Zdzwoniłyśmy się i w pierwszej rozmowie opisała, jak festiwal wygląda i co muszę zrobić, żeby tam się dostać – tłumaczy wokalistka.

Patrycja wypełniła więc aplikację i załączyła do niej link z nagraniem swojego występu na YouTube. W maju dowiedziała się, że w drodze przesłuchań konkursowych online, została zaproszona do udziału w tegorocznych finałowych przesłuchaniach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Hong Kongu.

Oprócz niej, z całej Polski zakwalifikowali się jeszcze: Amelia Grzelaczyk – Kalisz, Krzysztof Ster – Zabrze, Nadsańska Orkiestra Kameralna – Stalowa Wola, Chór Dworski – Stalowa Wola oraz Zespół wokalny “Pałacyk Michla” – Stalowa Wola.

Jak się okazało, to właśnie dr hab. Małgorzata Kellis rekomendowała Patrycję. Pani Małgorzata jest śpiewaczką operową, niedawno brała udział w Konkursie Moniuszkowskim w Warszawie.

– Spotkałam się z panią Małgorzatą, rozmawiałyśmy chwilę. Powiedziałam jej, że mam wiele obaw, bo jeśli mam tam jechać i się ośmieszyć, to lepiej zrezygnować z uczestnictwa – mówi przejęta Patrycja. – Pani Małgorzata powiedziała mi, że absolutnie bardzo chce mnie tam widzieć, bo słuchała nagrań i jest pod wrażeniem. Jej mąż, który przysłuchiwał się naszej rozmowie, również powiedział, że powinnam bezwzględnie pokazać się na tym festiwalu, szczególnie, że będę dzięki temu mogła wziąć udział w różnego rodzaju panelach dyskusyjnych i warsztatach – opowiada płocczanka.

Festiwal trwa od 18 do 24 sierpnia.

– Chciałabym bardzo wystąpić, ponieważ uczestnicy są ze 150 krajów, jury z 40 krajów, sama możliwość pokazania się byłaby dla mnie ogromnym zaszczytem – mówi Patrycja.

Niestety, przeszkodą są dla niej pieniądze. Uczestnicy są bowiem odpowiedzialni za wszystkie koszty: podróży, pobytu, przejazdów, wyżywienia, ubezpieczenia medycznego i ubezpieczenia na wypadek utraty lub zniszczenia mienia prywatnego.

– Wstępnie to koszt około 25 tysięcy złotych, bo same bilety kosztują 6 do 8 tysięcy, do tego ktoś musi ze mną jechać jako przewodnik. A gdzie jeszcze zakwaterowanie, wyżywienie, przejazdy, strój, lekcje emisji głosu, jakiekolwiek wycieczki… – wymienia zmartwiona.

Dlatego szukamy dobrych dusz – mecenasów, którzy docenią ogromne wyróżnienie dla Płocka, jakim jest już samo zaproszenie Patrycji na Festiwal. Jeśli jakieś firmy lub osoby prywatne chcą pomóc Patrycji, mogą skontaktować się z nami lub z nią bezpośrednio na adres mailowy: patrycja.malinowska303@gmail.com. Czasu nie zostało wiele, ale wierzymy w moc sprawczą naszych Czytelników!

Patrycji gratulujemy i mocno trzymamy kciuki!

AKTUALIZACJA

Powstało specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze dla Patrycji.

PKO BP SA numer rachunku: 95 1020 3974 0000 5802 0355 9069

z dopiskiem: Patrycja Malinowska Hong Kong

Fot. FB Patrycji Malinowskiej