REKLAMA

Płocka uczelnia będzie miała wirtualny stół anatomiczny

REKLAMA

Mazowiecka Uczelnia Publiczna otrzyma 400 tysięcy złotych na zakup wirtualnego stołu anatomicznego. Nowoczesne urządzenie podniesie na nowy poziom edukację pielęgniarstwa, położnictwa i kosmetologii.

Samorząd Mazowsza przekaże 400 tys. zł na zakup wirtualnego stołu anatomicznego dla Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Ten innowacyjny sprzęt będzie wykorzystywany przez studentów pielęgniarstwa, położnictwa i kosmetologii podczas zajęć z anatomii, anatomopatologii i fizjologii.

16 kwietnia umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej, prof. dr hab. n. med. Maciej Słodki. Marszałek zaznaczył, że ten zakup to nie tylko inwestycja w edukację, ale również w służbę zdrowia.

– To bardzo nowoczesne i funkcjonalne narzędzie edukacyjne. Poprzez połączenie trzech urządzeń w jednym, czyli RTG, tomografu komputerowego i rezonansu magnetycznego, stół jest doskonałą alternatywą do nauki anatomii człowieka i ułatwi zdobywanie wiedzy młodym ludziom, którzy w przyszłości zasilą kadry medyczne i będą pomagać pacjentom – mówił marszałek Adam Struzik.

Wirtualny stół anatomiczny prezentuje wirtualne ciało człowieka w rzeczywistych rozmiarach z realistyczną i dokładną wizualizacją 3D anatomii ludzkiej: szkieletu, organów i tkanek. Ułatwi studentom poznanie budowy i rozmieszczenia poszczególnych narządów oraz umożliwi symulowanie doświadczenia ze stołu operacyjnego i sekcyjnego.

Różne obrazy można dowolnie dostosowywać „krojąc je”, dzieląc na warstwy i segmentując. Pozwoli to na lepsze zrozumienie przez studentów anatomii, funkcji i procesów zachodzących w ciele człowieka. Studenci i instruktorzy będą mogli zgromadzić się wokół stołu wizualizacyjnego, aby bardzo dokładnie obejrzeć narządy i tkanki.

Dodatkowo, dzięki zastosowanemu interfejsowi dotykowemu studenci będą mogli z łatwością przekazywać sobie nawzajem pomysły czy polecenia, a także sprawdzić swoją wiedzę poprzez udział w quizach i konkursach. Będą też mogli za pośrednictwem internetu wymieniać się informacjami oraz dyskutować na temat analizowanych przypadków z użytkownikami tego typu wirtualnych stołów na całym świecie.– Ta umowa jest dla nas ważna, ponieważ od kilku lat zabiegaliśmy o wirtualny stół anatomiczny. Cieszę się, że przekonałem Zarząd Województwa Mazowieckiego do sfinansowania tego innowacyjnego urządzenia. Już w przyszłym roku akademickim korzystać z niego będą studenci pielęgniarstwa, położnictwa czy kosmetologii. Natomiast w dłuższej perspektywie wirtualny stół może służyć także studentom wydziału lekarskiego, który planujemy uruchomić w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku – powiedział profesor Maciej Słodki.

Stół anatomiczny będzie elementem bazy dydaktycznej ułatwiającej ubieganie się o zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki na uruchomienie innych kierunków medycznych w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Samorząd Mazowsza na jego zakup przeznaczył 400 tys. zł z budżetu województwa.

A jak wygląda taki stół? Możemy podejrzeć np. na stronie openmedis.pl.

Fot. openmedis.pl

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Tak ? says:

    Ot charaszo dobre to działanie codziennie takie cuś dawać dawać takie pokazy otwarcia przekazania cięcie wstążek dawać dawać!!!!!! Jakie to dla ludu och aż ciarki przechodzą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU