Płocka Orkiestra Symfoniczna w ogrodach Hiszpanii

REKLAMA

W piątkowy wieczór odbył się koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej pod tytułem „W ogrodach Hiszpanii”. Gośćmi specjalnymi byli wirtuoz gitary klasycznej, Waldemar Gromolak oraz dyrygent – Janusz Przybylski.

Waldemar Gromola to uznany i wysoko ceniony solista i kameralista gitary. Jest absolwentem Hochschue fur Music w Kolonii. Zwyciężył w wielu renomowanych konkursach gitarowych – m.in. w Kolonii, Weimarze, Volos i Krakowie. Artystyczne kontrakty Waldemara Gromolaka z wybitnymi dyrygentami zaowocowały nagraniem słynnego „Concierto de Arnjuez” Joaquina Rodrigo dla Telewizji Polskiej. Została wydana płyta z tym koncertem. To pierwsze polskie nagranie gitarowe, które dostało nominację do Fryderyka, prestiżowej nagrody muzycznej.

PowiązaneTematy

Janusz Przybylski to dyrygent, który kierował chórem zawodowym Filharmonii Krakowskiej. Za przygotowanie nagrania Pasji wg Św. Łukasza K. Pendereckiego otrzymał nagrodę Amerykańskiej Akademii Pływowej w Hollywood. Był Dyrektorem Artystycznym Filharmonii Olsztyńskiej i Opery Kameralnej, a także zastępcą Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Teatru Wielkiego w Warszawie.

W piątek, obaj artyści przybyli do naszego miasta, by wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną przybliżyć publiczności muzykę hiszpańską.

Poniżej publikujemy zdjęcia z koncertu: