REKLAMA

Płocka Orkiestra Symfoniczna przedstawia plany na 2023 rok

REKLAMA

Znamy plany Płockiej Orkiestry Symfonicznej na 2023 rok. Na początek koncert „Cafe de Paris”, a dla dzieci „Dwóm tańczyć się chciało”. Później artyści szykują występy między innymi ze Sławomirem Uniatowskim oraz  José Torres & Havana Dreams.

Cafe de Paris

Płocka Orkiestra Symfoniczna rozpocznie 2023 roku koncertem „Cafe de Paris”. 13 stycznia o godzinie 19 na sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku (ul. Kolegialna 23) artyści zaprezentują piosenki francuskie i muzykę filmową.

PowiązaneTematy

Będzie można wysłuchać „Cinema Paradiso” Ennio Morricone, „Nie opuszczaj mnie” Jacquesa Brela (tłumaczenie Wojciech Młynarski), „Okularnicy” z tekstem Agnieszki Osieckiej i muzyką Jarosława Abramowa, „A wink and smile” Harry’ego Connicka Jr, „Tormenta instrumental”, „Pacionatta” Tomasza Szymusia, „Parole” z repertuaru Dalida oraz „Sous le ciel de Paris”, „La vie en rose”, „Milord” i „Derniere Danse”.

Wykonawcy:

 • Magdalena Tul – śpiew
 • Piotr Mania – fortepian
 • Piotr Filipowicz – kontrabas
 • Sebastian Frankiewicz – perkusja
 • Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego
 • Tomasz Szymuś – dyrygent

Bilety w cenie 50 zł w sprzedaży w kasie biletowej POS oraz w serwisie Bilety24.pl.

Wędrówki po pięciolinii – Dwóm tańczyć się zachciało

22 stycznia o godz. 10:30 i 11:30 salą koncertową Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku (ul. Kolegialna 23) zawładną dzieci. Muzycy zapraszają na koncert artystyczno-edukacyjny z cyklu Wędrówki po pięciolinii „Dwóm tańczyć się zachciało”.„Dwóm tańczyć się zachciało” – to tytuł piosenki dziecięcej, w której tancerze poszukują odpowiedniego partnera do tańca. Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na karnawałowe, roztańczone spotkanie, podczas którego będzie można się przekonać, jak piękną i trudną sztuką jest taniec.

Bilety na styczniowe „Wędrówki po pięciolinii” w sprzedaży w kasie biletowej POS oraz w serwisie Bilety24.pl.

Dalsze plany

W 2023 roku Płocka Orkiestra Symfoniczna planuje zaprosić do współpracy między innymi Sławomira Uniatowskiego. Na scenie z muzykami pojawi się także Laureat Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Odbędzie się również prawykonanie kompozycji Kacpra Smolińskiego „Suita na harmonijkę, multiperkusję, live electronics i orkiestrę smyczkową”.

W planach płockich symfoników jest także koncert z tradycyjną muzyką kubańską w wykonaniu José Torres & Havana Dreams. Publiczność będzie mogła wysłuchać popularnych kompozycji wybitnych artystów z największej wyspy na Morzu Karaibskim – Kuby:

 • „Como fue” – Beny More,
 • „Quiéreme mucho” – Gonzalo Roig,
 • „Aquellos ojos verdes” – Adolfo Utrera i Nilo Menendez,
 • „Mi primer amor” – Mayito Rivera,
 • „Me voy pal Pueblo” – Marcelino Guerra,
 • „El manisero” – Moises Simons.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

 1. kulturalny says:

  Może czas zmienić nazwę na Płocka Orkiestra Filmowa, bo z tą symfonią ma coraz mniej wspólnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU