Klub Piłki Siatkowej Płock rozegra w sobotę pierwszy mecz rundy rewanżowej w ramach rozgrywek 2. Ligi Mężczyzn. Jako wicelider tabeli, KPS Płock stanie przed szansą na ósme zwycięstwo z rzędu!
W Hali Chemika (ul. Kobylińskiego 25) 13 grudnia o godzinie 17:00 KPS Płock zmierzy się z KS Camper Wyszków. Płocka drużyna zwyciężyła już siedem razy z rzędu.
Reklama
Ostatnią wygraną KPS Płock zaliczył w grze z REA BAS Białystok wynikiem 3:0 (25:17, 25:13, 25:19). MVP był Kacper Komar.
Spotkanie dobrze rozpoczęli gospodarze. Dobra gra zespołu z Płocka zaowocowała prowadzeniem 8:4, 14:8. Od tego momentu drużyna z Białegostoku poprawiła grę i powolnie odrabiała straty. Na tablicy widniał wyniki 16:14 dla KPS-u. Drużyna gospodarzy włączyła drugi bieg i wygrała seta do 17.
Drugi set rozpoczął się od prowadzenia KPS 6:0, 11:4. Dobrze funkcjonowała zagrywka, w której liderem był wchodzący na podwójne zmiany Eryk Winkler (4 asy serwisowe). Skutecznymi byli skrzydłowi Kacper Bobrowski i Kuba Baranowski. Set zakończył się wysokim zwycięstwem 25:13.
Trzecia partia okazała się ostatnią. Do połowy seta rywalizacja była bardzo wyrównana (14:12). Dobrze prowadzona gra przez rozgrywającego KPS-u Kacpra Komara (MVP Spotkania) pozwoliła na spokojne kontrolowanie wyniku meczu.
– Skutecznie działała podwójna zmiana u gospodarzy. Bardzo dobrze wyglądała gra ze środkowym Bartłomiejem Doroszem, który zakończył mecz ze 100% skutecznością (6/6 pkt). Ostatecznie KPS zamknął spotkanie, wynikiem 25:19 wygrywając 3:0. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Płocka awansowała na 2 miejsce w ligowej tabeli – opisuje Klub.















![Płoccy bibliotekarze zapraszają na Piknik Patriotyczny [WSTĘP WOLNY]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/09/Piknik-360x180.jpg)





![Autorytet czy kolega? Uczniowie szczerze o nauczycielach [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/staszic_nauczyciele-360x180.jpeg)

![„Czy studia są jeszcze potrzebne?” – młodzież ze Staszica rozmawia o przyszłości [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/staszic_studia-360x180.jpeg)

![Uczennice z Gąbina wśród najlepszych grafików młodego pokolenia w Polsce [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/vektor_staszic-360x180.jpeg)




![Półkolonie na sportowo. Wakacje z Fundacją ORLEN [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/08/futbolgang2025-12-360x180.jpg)






![Żeglarskie emocje w Płocku [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/Regaty-Puchar-Orlenu-JP-czerwiec-2026-9-360x180.jpg)








