Płocka delegacja pojedzie do Darmstadt

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W dniach 13-16 czerwca grupa 48 uczniów i nauczycieli wraz z prezydentem Andrzejem Nowakowskim pojedzie na Weekend Europejski do partnerskiego miasta Darmstadt. Wizyta płocczan związana jest z jubileuszem 25-lecia współpracy.

Jak podaje Urząd Miasta Płocka, zaproszenie na Weekend Europejski wpłynęło od Nadburmistrza miasta partnerskiego Darmstadt. Jest to doroczne międzynarodowe wydarzenie, na które zapraszani są goście ze wszystkich miast partnerskich Darmstadt, mające na celu poznanie kultur i obyczajów innych krajów oraz wymianę poglądów na tematy samorządowe i europejskie.

W programie imprezy znajduje się m.in. runda rozmów na tematy samorządowe (w tym roku tematyką będzie budżet obywatelski), międzynarodowy festyn mieszkańców, Nabożeństwo Europejskie oraz długi spacer na obrzeżach miasta Darmstadt (tzw. “Grenzgang”), na którym prezentowane będą specjały kulinarne z miast partnerskich Darmstadt, w tym z Płocka (podczas pokazu naszego miasta zagra Płocka Kapela Podwórkowa).

W Darmstadt – w ramach płockiej delegacji – będą przebywać uczniowie SP nr 6, którzy wygrali wyjazd w konkursie podczas tegorocznego Pikniku Europejskiego. Delegacja, pod przewodnictwem Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, odwiedzi także Karla Dedeciusa, założyciela Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich (Deutsches Polen-Insttut) z siedzibą w Darmstadt – honorowego Obywatela Miasta Płocka, tłumacza i popularyzatora literatury polskiej w Niemczech.

W skład delegacji Płocka wchodzą ponadto: Roman Siemiątkowski – Zastępca Prezydenta Miasta ds. Polityki Społecznej, Małgorzata Białecka – Kierownik Oddziału Współpracy z Zagranicą i Turystyki, Anna Kłys – inspektor w Zespole Obsługi Sekretariatów, Tomasz Malowaniec – inspektor w Zespole Współpracy z Zagranicą i tłumacz j. niemieckiego.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji