REKLAMA

Płock ułatwi młodym zdobycie mieszkania

REKLAMA

„Mieszkania dla młodych” – tak Urząd Miasta Płocka nazwał program, który ma ułatwić młodym przedstawicielom naszego miasta zdobycie mieszkania, a jednocześnie zachęcić ich do zostania w rodzinnych stronach. Program ma być głosowany na styczniowej sesji i, jeśli radni wyrażą na to zgodę, rozpocznie się wiosną.

PowiązaneTematy

Kiedy parę dni temu opisaliśmy interpelację radnego Andrzeja Aleksandrowicza, martwiącego się o ujemny przyrost naturalny w Płocku, nasi czytelnicy jako jeden z powodów tego faktu podali brak mieszkań dla młodych par. Być może teraz ta sytuacja nieco się poprawi.

[button link=”http://petronews.pl/musimy-miec-wiecej-dzieci-radny-interpeluje-o-wsparcie-przyrostu-naturalnego-w-plocku/” target=”new” color=”#af129e”]Musimy mieć więcej dzieci? Radny interpeluje o wsparcie przyrostu naturalnego w Płocku[/button]

– Jednym z wyzwań samorządu jest zatrzymanie młodych ludzi w Płocku i ściągnięcie do nas młodych z innych miast – powiedział prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas piątkowej konferencji prasowej, w trakcie której zaprezentowano program. – Aby chcieli u nas mieszkać, muszą mieć pracę i mieszkanie. Podejmujemy już działania stwarzające warunki inwestorom. Teraz czas na kolejny krok – dodał.

Kto będzie mógł skorzystać z programu „Mieszkania dla młodych”? • osoby od 18. do 35. roku życia,
 • osoby z najwyższą punktową oceną wniosków – punkty mają być przyznawane m.in. za naukę na uczelni wyższej, w szkole policealnej, prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Płocka, zatrudnienie na terenie Płocka, posiadanie dzieci, ale także np. za nieodpłatną działalność w organizacjach pożytku publicznego na terenie Płocka,
 • pod uwagę będzie brana także wysokość dochodów na jednego członka rodziny – w przypadku gospodarstwa jednoosobowego ma to być kwota od 889 do 6427 zł brutto na osobę, w gospodarstwie 2-osobowym to przedział od 669 do 4674 zł, a w przypadku gospodarstwa domowego, w skład którego wchodzą 3 lub więcej osób, to przedział od 537 do 3116 zł.

Pierwsze budynki, w których znajdą się mieszkania dla młodych, to wyremontowane bloki przy ulicy Sienkiewicza 25 (15 lokali), Padlewskiego 6 (16 lokali), a w dalszym etapie w kamienicy przy Sienkiewicza 38 (39 lokali). W sumie skorzystać z programu w pierwszym etapie będzie więc mogło 70 rodzin, jednak ratusz zapowiada, że w przypadku większego zainteresowania, na lokale dla młodych zostaną też przeznaczone planowane budynki przy ul. Kleeberga.

Mieszkania nie będą jednak własnością młodych płocczan. Będą wynajmowane na 5 lat, z możliwością przedłużenia na kolejne 5. Jeśli natomiast okaże się, że wynajmujący nie nabył tytułu prawnego do innej nieruchomości, nie ma zadłużenia w opłatach za mieszkanie oraz utrzymuje wynajmowany lokal w dobrym stanie, istnieje możliwość wynajęcia na czas nieokreślony.

Źródło: Urząd Miasta PłockaREKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 2

 1. Ola Kwiatkowska says:

  Gdzie i od kiedy mozna skladac wnioski o te mieszkania?

  • Redakcja says:

   Będzie wiadomo dopiero jeśli rada miasta zatwierdzi tę uchwałę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: