Uczennice Małachowianki zachęcają, by “Pokazać siebie”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

– Uważamy, że nasz projekt może pomóc młodzieży w przyszłości np. w wyborze kierunków studiów bądź pracy, doda również odwagi osobom, które są zbyt nieśmiałe, by wyjść z inicjatywą – mówią uczennice Małachowianki.

fot. materiały prasowe

Uczennice klasy drugiej płockiego liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego: Olga Borkowicz, Aleksandra Krakowska, Aleksandra Gajewska oraz Sandra Gumowska, rozpoczęły projekt “Pokaż siebie” w ramach ogólnopolskiej olimpiady przedsiębiorczości “Zwolnieni z teorii”. Projekt ma za zadanie pokazać młodzieży, jak ważne jest w życiu posiadanie własnej pasji i że nie należy wstydzić się swoich zamiłowań.

Uczennice, pod patronatem merytorycznym Moniki Malewskiej, nauczycielki w Małachowiance, organizują serię czterech spotkań (10 stycznia, 7 lutego, 21 lutego i 7 marca 2018 r.), z których każde będzie trwać po 90 min. Na pierwszym spotkaniu ma pojawić się psycholog, który zaznajomi słuchaczy z tym, czym jest pasja oraz jaką rolę odgrywa w życiu człowieka. W kolejnych spotkaniach udział wezmą absolwenci i uczniowie Małachowianki, którzy opowiedzą o swoich pasjach i o tym, jaki wpływ miały one na ich życie. Prelegenci będą również zachęcać do odkrywania własnych pasji.

Warto dodać, że uczennice prowadzą stronę na Facebooku “Pokaż siebie”, gdzie publikują wywiady z osobami, chcącymi podzielić się swoją pasją z innymi. Po 10 stycznia 2018 roku, kiedy przewidziane jest pierwsze spotkanie, zostanie zakończona seria wywiadów i na stronie będą pojawiać się relacje z wydarzenia.

– Udział w projekcie jest dla nas szczególnie ważny, ponieważ pomaga nam w realizacji własnych pasji, jest także dla nas cennym doświadczeniem, które przyda nam się w przyszłości – dodają autorki przedsięwzięcia.

W liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego olimpiada “Zwolnieni z teorii” jest wyjątkowo ważna. Osoby z Małachowianki co roku uczestniczą w tym wydarzeniu, a dwa lata temu uzyskały pierwsze miejsce.

Podziel się:

5 komentarzy

    • Ta szkoła spowodowała, ze jeszcze bardziej rozwinęłam swoje zainteresowania i pozwoliła na naprawdę dobry start na studiach. Wiec myśle, ze to zależy od człowieka, jak podziała na niego Malachowianka i ludzie z nią zwiazani :)

    • Chyba żart…skiończylam wiele lat temu i ani ja, ani nikt z moich licznych przyjaciół z Lo nie miał zrytej psychiki przez szkołę. Jak ktoś chce, to sobie zryje. Na własne życzenie zazwyczaj

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji