Płock pisał do Janukowycza

REKLAMA

Dramat, który dotknął Ukrainę, jednoczy Europę w pomocy dla tego narodu. Wsparcie ze strony krajów zewnętrznych na pewno motywuje Ukraińców w ich walce o wolność. Polacy, jako najbliższy sąsiad, nie pozostają obojętni. Płocczanie również.

We wczorajszym mini maratonie pisania listów wzięło udział blisko 70 osób. Akcję zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury wspólnie z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki w Płocku, tym samym przyłączając się do działań Amnesty International “Solidarni z Ukrainą – Maraton Pisania Listów”. Pomysłodawczynią płockiego przedsięwzięcia była dziennikarka radia ESKA, Anna Przybyszewska.

PowiązaneTematy

Listy pisano od godziny 10 do 13. W Młodzieżowym Domu Kultury nie zabrakło przedstawicieli władz miasta, dyrektorów miejskich instytucji oraz przedstawicieli płockich regionów i regionalnych mediów. Maraton pisania listów był aktem solidarności z naszymi sąsiadami oraz sprzeciwem do działań ukraińskiej milicji i – byłego już – prezydenta tego kraju, Wiktora Janukowycza.

Goście skupieni byli nie tylko na pisaniu listów. Opowiadali również swoje historie i powiązania z Ukrainą. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyszli wczoraj przed południem do MDK-u.