REKLAMA

Płock ma dwoje młodych wicemistrzów Polski w kickboxingu

REKLAMA

UKS „Sanda” Płock nie zawodzi płocczan i z każdych zawodów przywozi medale. Tym razem zawodnicy „Sandy” zdobyli dwa srebrne krążki na Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych i Starszych.

W dniach 8-10 marca w Mysiadle odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych i Starszych w Kickboxingu w formule Kick Light. W zawodach wzięło udział aż 278 zawodniczek i zawodników z 64 klubów. UKS „Sanda” Płock reprezentowali Aleksandra Lipińska i Szymon Lewandowski. Podopieczni trenera Piotra Paśnika wywalczyli dwa srebrne medale.

Do rywalizacji w kategorii Kadetka Młodsza stanęło siedem zawodniczek. W pierwszej walce, stosunkiem głosów 2-1, Ola pokonała Dominikę Niemiec z Wielicko–Gdowskiej Szkoły Walki Prime. Druga walka zakończyła się przez dyskwalifikację Poli Stołowskiej z Klubu Bokserskiego Legia Warszawa.

W walce finałowej rywalką płocczanki była Julia Szyjkowska z A&W Team Obrowo. Niestety, odniesiona wcześniej kontuzja nogi uniemożliwiła naszej zawodniczce kontynuowania pojedynku. Tym samym Aleksandra została Wicemistrzynią Polski.

W kategorii Kadet Starszy do 69 kg o medale walczyło aż piętnastu zawodników. W pierwszym starciu Szymon pokonał Bartłomieja Chudziaka z MKS Kalina Lublin przez przewagę techniczną. W ćwierćfinale jego rywalem był Leon Mamczarek z NINJA ACADEMY Warszawa, z którym wygrał jednogłośnie na punkty.W walce półfinałowej rękawice skrzyżował z Marcelem Nowakiem z KS POLONIA 1912 Leszno. Po bardzo zaciętym pojedynku, stosunkiem głosów 2 -1, sędziowie przyznali zwycięstwo płocczaninowi.

Walka finałowa od początku do końca stała na bardzo wysokim poziomie. Niestety, niejednogłośną decyzją sędziów zwyciężył Szymon Gaczyński z KSW Szczecinek. Po trzech zwycięskich pojedynkach, Szymon został Wicemistrzem Polski.

Wyjazd na zawody był dofinansowany ze środków Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2019 r.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU