REKLAMA

Płock daje „Szansę”

REKLAMA

Kilka tygodni temu w Płocku swoją działalność rozpoczęła spółdzielnia socjalna „Szansa”. Instytucja działa w różnych obszarach usług.

Podmiot, łączący cechy przedsiębiorstwa oraz organizacji pozarządowej ma zapobiec wykluczeniu społecznemu jego członków. „Szansa” działa w dziedzinach takich jak przedsiębiorczość, rozrywka i zdrowie. Spółdzielnia istnieje dzięki projektowi „Ośrodek Wsparcia Ekonomi Społecznej Mazowsza Płockiego”. Do jej istnienia powołano sześć osób bezrobotnych z Płocka i okolic, które między innymi będą organizować warsztaty z zakresu nowoczesnej przedsiębiorczości. W zeszłym roku – w ramach ekonomi społecznej – powstał bar mleczny Tumska, który dziś ma stabilną pozycję na rynku.

Spółdzielnia socjalna chce docierać do jak najszerszej grupy odbiorców, oferując opiekę nad naszym zdrowiem i działając w zakresie przedsiębiorczości ludzkiej oraz rozrywce. Cyklicznie organizowane są dancingi dla różnych grup wiekowych.Liczba spółdzielni socjalnych w naszym kraju rośnie z miesiąca na miesiąc, co może świadczyć o tym, że procedura założenia takiego podmiotu jest relatywnie prosta. Jeżeli chodzi o Płock, to instytucje powstałe w ramach działań wsparcia ekonomi społecznej – chociażby na przykładzie baru mlecznego Tumska – świadczą o efektywności takich przedsięwzięć, a przecież o to w tym wszystkim chodzi.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU