REKLAMA

Płocczanki na Mistrzostwach Polski K1

REKLAMA

Kolejny sukces mogły uczcić zawodniczki z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sanda Płock”. Debiutujące w kickboxingu Juniorki Agata Fijałkowska oraz Natalia Sikorska znalazły się na podium. Podczas zawodów rywalizowało ze sobą 269 zawodników z 69 klubów.

W dniach 10-12 marca w Legnicy odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule K1. Zawody odbywały się na dwóch ringach, na których rywalizowało 269 zawodników z 69 klubów.

Płocczanka Natalia Sikorska została zgłoszona do walki w kategorii junior Starszy – 56 kg, w której miała zgłoszona jedną rywalkę. Po ważeniu okazało się, że rywalka nie zmieściła się w limicie wagowym i została przeniesiona kategorię wyżej, co oznaczało dla Natalii uzyskanie 1. miejsca w kategorii -56 kg. Pomimo braku walki, gotowość i stawienie się na zawodach dało zawodniczce, oprócz medalu, pierwszeństwo do kadry w tej kategorii.

fot. Sanda Płock

Prawdziwy test przeszła Agata Fijałkowska, która stoczyła trzy pojedynki w kategorii -60 kg z doświadczonymi  już rywalkami. Pierwszą walkę stoczyła z Marią Jackowską z SKF Boksing Zielona Góra,  wygrywając na punkty stosunkiem głosów 3-0, kolejną walkę Agata również wygrała na punkty z zawodniczką Weroniką Eszer z Legion Głogów. Kolejnego dnia na naszą zawodniczkę czekał finał z doświadczona i utytułowaną Alą Stasiak z Gladiators Kick boxing Bełchatów.– W finale Agata musiała zmierzyć się z rywalką oraz olbrzymim stresem, który towarzyszył przed każdą walką  naszej debiutantki. Walka była bardzo wyrównana, a sytuacja punktowa raz była dla jednej, raz dla drugiej zawodniczki – mówi trener Piotr Paśnik.

fot. Sanda Płock

O werdykcie zadecydowały ostatnie sekundy, w których minimalnie uzyskała prowadzenia zawodniczka z Bełchatowa. Ostatecznie dwóch sędziów przyznało wygraną przeciwniczce, a jeden dał zwycięstwo dla Agaty.

Obie zawodniczki rozpoczęły treningi zaledwie 10 miesięcy temu, wyróżniły się pracowitością oraz dużym talentem. Głównym celem dla dziewczyn jest zakwalifikowanie się do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów,  które odbędą się we wrześniu w Macedonii.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU