Płocczanka zdobyła złoto w judo

Zawodnicy UKS Sakura Judo Płock z dumą reprezentowali swój klub oraz barwy miasta. Monika Olczyk, wygrywając trzy pojedynki przed czasem,  zdobyła pierwsze miejsce na Pucharze Polski, a punktowe piąte miejsce wywalczył sobie Kacper Korzeniewski.

11 marca odbył się pierwszy Puchar Polski Juniorów w Judo. Wśród zawodników znaleźli się reprezentanci klubu UKS Sakura Judo Płock: Monika Olczyk – uczennica Zespołu Szkół Technicznych w Płocku oraz Kacper Korzeniewski – uczeń III LO w Płocku.

Monika pokonała 3 zawodniczki, i to przed czasem, dzięki czemu wywalczyła sobie złoty medal w kategorii wagowej do 48 kg. Dla Moniki to drugi złoty medal w Pucharze Polski Juniorek. Pierwsze złoto zdobyła w listopadzie 2016 roku. Zawodniczka UKS Sakura Judo Płock jest również powołana przez Polski Związek Judo do Kadry Narodowej Juniorek na 2017 rok.

Kacper wygrał dwa pojedynki w fazie eliminacyjnej. Ostania walka o brązowy medal była bardzo wyrównana. W połowie walki Kacper popełnił błąd taktyczny. Przeciwnik szybko to dostrzegł i przeszedł do dźwigni na staw łokciowy. Sędzia na macie w ułamku sekund ogłosił przegraną Kacpra w trosce o jego zdrowie, tym samym zawodnik z Płocka wywalczył sobie punktowe piąte miejsce.

– Kacper jest bardzo mocnym zawodnikiem i poddanie się w czasie walki nie jest brane przez niego pod uwagę. Nieraz wychodził z gorszej sytuacji, by po chwili wygrać walkę. Tym razem tak się nie stało. Ja, jako trener, cieszę się, że ominęła go kontuzja i możemy dalej przygotowywać się do następnych startów, gdyż Puchar Polski w Luboniu był startem kontrolnym dla naszych
zawodników – wyjaśnia trener Krzysztof Masztakowski.

Gratulujemy zawodnikom i trenerowi oraz życzymy dalszych sukcesów na macie.