Płocczanka mistrzynią Europy w taekwondo

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Płocczanka Martyna Rybicka zdobyła tytuł Mistrzyni Europy Juniorów w Taekwondo. W zawodach brało udział 850 zawodników z 17 państw.

Otwarte Mistrzostwa Europy w taekwondo odbywały się w hali Solne Miasto w Wieliczce od 26 do 28 października br. Uczestnicy imprezy rywalizowali jednocześnie na dziesięciu matach. Wśród reprezentantów Polski znaleźli się przedstawiciele Klubu Sportowego FIGHT MZOS. Martyna Rybicka zdobyła dwa medale – złoty i brązowy.

Złoty medal w kategorii junior walki ciągłej (light contact) zdobyła, wygrywając walki z zawodniczką z Polski (Natalią Nowicką) i z Rosji (Anna Poltrakova).  Sukces płocczanki jest tym większy, że posiada ona niebieski pas (4 kup), a jej przeciwniczka ma pas czarny i jest jedną z najlepszych zawodniczek w Rosji w tej kategorii.

Brązowy medal w walce przerywanej (semi contact) Martyna zdobyła po przegranej w półfinale walce z zawodniczką z Niemiec, Miriam Dewan.

Jest to wielki i najwyższy sukces dla Płocka w tych zawodach. Renata Fabisiak  z klubu Puncher Płock, przywiozła również złoty medal, ale dostala go bez walki,  ponieważ była jedyną zawodniczką w swojej kategorii.

Warto przy okazji wspomnieć, że w maju br. sukcesy święcił również trener Martyny Rybickiej – Wojciech Burdanowski, który w Świebodzicach zdobył zawodowy pas Mistrza Europy w K1 na gali WKA FIGHT NIGHT.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji