REKLAMA

Płocczanka dostała się do półfinału konkursu Miss Polka

REKLAMA

Gabriela Szygoska, 18-letnia uczennica Płockiego Towarzystwa Oświatowego dostała się do półfinału ogólnopolskiego konkursu Miss Polka. Spośród stu dziewczyn, które kandydowały z województwa mazowieckiego, trafiła do najlepszej jedenastki.

Miss Polka to ogólnopolski konkurs piękności, który odbywa się dopiero po raz czwarty. Różni się od innych konkursów tym, że kandydatki pokazywane są w różnych odsłonach, od kostiumów kąpielowych, strojów wieczorowych aż po stroje piłkarskie prezentowane w wyjątkowych plenerach, jakimi są np. stadiony.

PowiązaneTematy

Wśród półfinałowej jedenastki znalazła się płocczanka, Gabriela Szygoska. Młoda, 18-letnia uczennica PTO nie ukrywała zaskoczenia wyborem jury. – Spośród kilkuset dziewczyn do pierwszego etapu zakwalifikowało się tylko sto – mówi w rozmowie z nami Gabriela. – Z tej setki wybrano tylko jedenaście reprezentantek regionu – dodaje.

Do wzięcia udziału w konkursie Gabrielę nakłoniła mama. – Teraz mogę jej za to bardzo podziękować – śmieje się dziewczyna. – Bardzo się cieszę, że się dostałam. Konkurs jest dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem, uczymy się przydatnych rzeczy i opiekują się nami profesjonaliści.Po wyłonieniu półfinalistek odbyła się sesja zdjęciowa, która trafi na stronę internetową konkursu. Wtedy też rozpocznie się głosowanie SMS, które wyłoni finalistki konkursu. Każdy będzie mógł oddać swój głos na najładniejsze dziewczyny. Gabriela nie ukrywa, że liczy na głosy płocczan. – Dziewczyny z Mazowsza, a przede wszystkim z Płocka są najpiękniejsze – argumentuje.

Jeszcze w tym miesiącu dziewczęta będą prezentować się podczas regionalnych wydarzeń, natomiast 9 sierpnia o godz. 20 w radomskim klubie Kosmos odbędzie się pokaz mody, w którym wezmą udział. Na przełomie sierpnia i września odbędzie się zgrupowanie finalistek miss, a finałowa gala konkursu Miss Polka, w którym zaprezentuje się szesnaście najładniejszych dziewcząt, odbędzie się 7 września w Sosnowcu.