Płocczanka brązową medalistką mistrzostw Polski!

Przeczytajrównież

W połowie maja w Elblągu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w judo. UKS Sakura Judo Płock reprezentowało dwoje zawodników.

W kategorii do 48 kilogramów brązowy medal wywalczyła Monika Olczyk! To pierwszy medal mistrzostw Polski dla płocczanki. Aby osiągnąć taki sukces, uczennica Zespołu Szkół Technicznych nr 70 wygrała 4 pojedynki. W półfinale musiała uznać wyższość Agaty Pałki z Nowej Soli, ale w małym finale pokonała Aleksandrę Kawencką z Wrocławia i brązowy krążek stał się faktem.

Nieco mniej szczęścia miał Kacper Korzeniowski, startujący w kategorii do 55 kg. Płocczanin wygrał tylko jedną walkę i zajął XVI miejsce.

– Udany start w mistrzostwach nie byłby możliwy, gdyby nie dobre przygotowanie i życzliwość Dariusza Tyburskiego, dyrektora ZST 70. Swoją wiedzą wspomagał nas też Janusz Piechna, trener kadry narodowej juniorów młodszych – mówił Krzysztof Masztakowski, trener UKS Sakura Judo Płock.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!