Płocczanka brązową medalistką Mistrzostw Polski Judo

REKLAMA

Ania Rutkowska, zawodniczka UKS Sakura Judo, wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek w Judo, które odbyły się 20 i 21 kwietnia w Bochni. Płocczanka wystartowała w kategorii + 70 kg.

Zawodniczka Sakury stoczyła cztery walki. Pierwszy pojedynek – z Klarą Maruszczak z Gimnazjum Suchy Las – zakończył się porażką. Ania prowadziła co prawda kilkoma punktami, lecz doświadczona przeciwniczka w końcówce starcia zdołała wykonać wyżej notowany rzut i – decyzją sędziów – wygrała całe starcie. W kolejnym pojedynku płocczanka zakończyła walkę przed czasem – wychowanka klubu UKS Sakura Judo okazała się zdecydowanie lepsza od Agnieszki Zawadzkiej z Gwardia Bielsko- Biała. Następne starcie, z Pauliną Redmann, klub 10 Bydgoszcz, także zakończyło się przed czasem.

PowiązaneTematy

Ostatnia, czwarta walka, toczyła się o trzecie miejsce. Anna Rutkowska zmierzyła się z przedstawicielką KS Budowlani Sosnowiec, Klaudią Górską. Płocczanka po wykonaniu rzutu, szybko zakończyła starcie, zdobywając tym samym brązowy medal Mistrzostw Polski. To świetny wynik. Młoda płocczanka rozpoczęła trening zaledwie 7 miesięcy temu u trenera Krzysztofa Masztakowskiego. To kolejne trofeum Anny Rutkowskiej – zawodniczka wywalczyła m.in. pierwsze miejsce podczas Pucharu Polski Młodziczek.

Oprócz Ani, w zawodach wystartowała jeszcze czwórka judoków z Sakury. Z chłopców najlepiej wypadł Kacper Korzeniewski – swój pierwszy pojedynek zakończył w niespełna 20 sekund. Niestety, kolejna walka Kacpra skończyła się porażką płocczanina. Kolejni zawodnicy, czyli Magdalena Gałecka, Norman Jasiński i Gabriel Jamroziński, przegrali walki eliminacyjne i odpadli z turnieju.