REKLAMA

Płocczanin zmierzy się w pojedynku DSF Kickboxing Challenge

REKLAMA

W pierwszym oficjalnie potwierdzonym pojedynku wrześniowego DSF Kickboxing Challenge w Płocku, zmierzą się Mateusz Rajewski z Płocka i Cezary Zugaj Junior z Białegostoku. Walka ta odbędzie się na zasadach K-1 Rules, w kategorii wagowej do 63,5 kg.

PowiązaneTematy

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Płocczanin Mateusz Rajewski to aktualny reprezentant Polski i wielokrotny Mistrz Polski Wushu w formule Sanda. Trenuje w rodzinnym teamie pod okiem swojego ojca, Roberta Rajewskiego. Mateusz był także Mistrzem Polski juniorów w Kickboxingu w formułach Low-kick i K-1 Rules. Ponadto, w 2014 roku zdobył pas PLMMA (Profesjonalnej Ligi MMA) w Mieszanych Sztukach Walki. Wartym odnotowania jest również pokonanie pod koniec 2013 roku w formule Sanda, Mistrza Świata WKN (World Kickboxing Network), Gerarda Lindera.

21-letni zawodnik był uczestnikiem Mistrzostw Świata Wushu, a także płockich gal Angels of Fire oraz gali King Of Kings. Na DSF Kickboxing Challenge zadebiutował w czerwcu bieżącego roku we Włocławku, gdzie w najlepszej walce wieczoru zmierzył się z Janem Lodzikiem. Dotychczas na zawodowej arenie stoczył 10 pojedynków, w których zanotował 6 zwycięstw i 4 porażki.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Jego przeciwnik, pochodzący z Białegostoku Cezary Zugaj Junior, to wicemistrz Polski w Muay Thai IFMA (International Federation of Muaythai Amateur) seniorów oraz utytułowany zawodnik i Mistrz Polski w formułach juniorskich. Jest jednym z najbardziej obiecujących zawodników polskiego Muay Thai.22-letni białostocczanin przystąpi do walki po bardzo udanej końcówce roku 2014, kiedy to w listopadzie, w walce wieczoru podczas gali East Side Fight 1 w Białymstoku, pokonał Dmitriya Skorobogaty’ego z Białorusi, a następnie w grudniu pokonał Kolumbijczyka Alejandro Plazzę w zawodach Pucharu Francji Shindokai w Nicei. Cezary, podobnie jak jego wrześniowy rywal, trenuje pod okiem ojca, kontynuując tym samym tradycje wyniesione z Karate. Na zawodowych ringach wystąpił dotychczas 11 razy, wygrywając 10 walk i przegrywając jedną. Pojedynek z Mateuszem Rajewskim będzie dla niego debiutem na galach DSF Kickboxing Challenge.

Gala DSF Kickboxing Challenge „Polska – Węgry” odbędzie się w płockiej Orlen Arenie w piątek, 18 września 2015 roku. Bilety na to wydarzenie można kupić przez stronę internetową www.eventim.pl oraz w sieci punktów sprzedaży firmy Eventim.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU