REKLAMA

Płocczanin zdobył Puchar Świata

REKLAMA

Tegoroczny Otwarty Puchar Świata w Kickboxingu federacji WAKO odbył się w stolicy Irlandii – Dublinie. Od 2 do 6 marca w zawodach wzięło udział 1988 zawodników z 300 klubów z 31 państw, jednak zwycięzca był tylko jeden i został nim płocczanin Mateusz Dymek.

Konkurencje (full contact, K1, light contact, point-fighting) rozgrywane były na 2 ringach i 18 matach. Na tak prestiżowych zawodach nie mogło zabraknąć zawodnika z Płocka. Uczniowski Klub Sportowy „Sanda Płock” godnie reprezentował Mateusz Dymek. Opiekę trenerską sprawowali trenerzy kadry: Radosław Laskowski i
Wojciech Kierstein oraz rodzina: tata Marek i brat Marcin.

fot. Sanda Płock

Rywalizację Mateusz zaczął od tzw. wolnego losu, by zaraz zmierzyć się Hiszpanem Ensoleaga Jose Ramon. Walka zakończyła się już w drugiej rundzie, po trzecim liczeniu przez TKO (techniczny nokaut). W finale płocczanin również zawalczył z reprezentantem Hiszpanii Ortizem Alonso Angel Omar, który wygrał dwa pojedynki w drodze do finału. Po trzech zaciętych rundach, sędziowie jednogłośnie ogłosili zwycięstwo naszego zawodnika. Tym samym Mateusz Dymek został zdobywcą Pucharu Świata.Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Ola says:

    Gratulacje :) Jesteśmy dumni. !!! Brawooo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU